Přejít k obsahu webu

Je Pohanský kruh spolkem „rasistů“?

6 října, 2021
tags:

Čas od času se na internetu (převážně na Facebooku) objeví prohlášení nějakého pomatence o tom, jak je Pohanský kruh údajně hnízdem „rasistů a nácků“. Zajímavé je, že tyhle plky vypouští především jedinci, kteří členy PK vůbec osobně neznají, nikdy na našich setkáních a obřadech nebyli a při skutečném střetu z očí do očí by na to si svoje hnoje obhájit neměli ani náhodou. Samozřejmě, jsou i lidé, kteří už nás někdy viděli a tvrdí to taky – tady jde ovšem zase o něco jiného: Jakousi zhrzenou zneuznanost, kdy tyto osoby (různého pohlaví) mají pocit, že byli z naší strany „nevyslyšené, když své rady a připomínky myslely dobře“.

Tak jak to vlastně je? Podívejme se nejdříve na to, jak jsem se už před lety tady na naší stránce pokusil vysvětlit, co je to etnické pohanství, které členové PK praktikují. Ke stejnému tématu se samozřejmě vyjádřili i jiní soukmenovci – například Tomas zde. Čtete tam něco „rasistického“? Pokud ano, nerozpakujte se ozvat a v komentáři to citovat.  Fungujeme už deset let a asi nejkurióznější obvinění, kterého se nám dostalo, je to, že náš znak je „odvozen od znaku fašistického slovenského letectva z druhé světové války“.  🙂 Tak, na tohle se podíváme blíže: Pro porovnání vlevo znak Pohanského kruhu a pro změnu vpravo zase výsostný znak vojenského letectva Slovenského štátu z let 1939 – 1940. Už při letmém porovnání i žák prvního stupně základní školy pozná, že společného mají tyto symboly akorát to, že se skládají z červené, modré a bílé. A samozřejmě jsou kruhové. Tolik tedy k obvinění jistého idiota, jehož jméno je po zásluze zapomenuto. Proč má PK ve znaku právě tento symbol, si můžete přečíst zde.

Zajímavé obvinění najdete i v komentáři pod tímto videem, kde se k tématu etnického pohanství a víry Pohanského kruhu vyjadřuji pár let zpátky: „Ten pán je spíš víc rasista než pohan.“  Tak určitě, když to tvrdí obézní invalidní důchodce z Opavy, který nevytáhne paty z baráku, bude to jistě „pravda“. Pokud i v tomto videu najdete něco „rasistického“ – i tentokrát na to upozorněte klidně v komentářích.  Další trn v oku, který jistí „kritici“ PK odmítají snášet, je vlajka Konfederace, kterou někdy na našich setkáních používáme: To je prý už „naprosto explicitní přihlášení k rasismu“. No, jak to konkrétně s touto vlajkou máme – a moje maličkost tedy skutečně explicitně – si můžete přečíst zase tady.

Také se můžete zaměřit na článek, kde se ale proti skutečnému rasismu dost hlasitě vymezuji. Povšimněte si ovšem prvního komentáře pod článkem. Opět tam jeden pomatený jedinec hledá něco, co tam vůbec není.  Abych to jedy nějak shrnul: Považují se členové PK za nějaké „rasisty“? Určitě ne. Považují členy PK za „rasisty“ příslušníci spřátelených pohanských uskupení, jako je například Rodná víra, Perúnova družina nebo Mokošin kruh – kteří také praktikují etnické pohanství? Jistě, že ne. Kdyby nás za „špatné“ měli, tak se s námi přece nebaví. „Jak prosté, milý Watsone.“ Nedávno jsme se soukmenovci měli i diskusi na téma „Vadil by mi černoch nebo Eskymák na našem obřadu?“  Shodli jsme se na jednom naprosto VŠICHNI: Černošský polyteista – například Masaj – nebo inuitský Gróňan  – vyznávající šamanismus – by na obřadu Pohanského kruhu nikomu z nás NEVADILI. Naopak, byli by spíše čestnými hosty. My si totiž nesmírně vážíme příslušníků všech národů a ras, kteří si dokázali uchovat víru svých předků a nesklonili se před jedem z Judeje ve všech jeho variantách. Takový Masaj, Inuit, Austrálec, Čejen, Maor nebo třeba Mongol by se ovšem nemohli stát členem PK. Proč? Inu, protože nejsou evropského původu a určitě by o to ani nestáli. Vždyť mají vlastní kulturu a vlastní bohy, proč by to vše chtěli zahodit a stát se „bílými pohany“?  Nikdo z nás se také nestane třeba Japoncem, i když bychom samozřejmě považovali za nesmírnou čest, přijmout pozvání na náboženský obřad tamních šintoistů. V tom nikdo z nás problém nevidí. Japonce to z nás ale neudělá.

Tolik tedy závěrem k tomu údajnému „rasismu“ členů Pohanského kruhu. Snad to konečně ukončí všechny debilní spekulace  🙂 .

Fotografie: Z archivu PK.

komentářů 5 leave one →
 1. Eliška Linderová permalink
  22 dubna, 2022 10:54 am

  Trochu nechápu ty neustálý připomínky na jed z Judee a obecně nenávist ke křesťanství. Studuju antickou historii a každé náboženství má určitý vývoj a o spoustě z nich nelze říct, že jsou původní. Nevidím moc rozdíl mezi politickou kristianizací „pohanské” Evropy a politickou helenizací etruského Říma. Pohanský kruh pak možná nejsou rasisti, ale netolerantně se rozhodně chovají.

  • 1 května, 2022 8:13 am

   Právě jste předvedla klasickou ukázku „tolerance“ tzv. „lepších lidí“. Nezbyvá, než „gratulovat“.

  • Václav permalink
   19 května, 2022 5:39 pm

   Pokud nevidíš rozdíl „mezi politickou kristianizací „pohanské” Evropy a politickou helenizací etruského Říma“, pak nechápeš rozdíl mezi monoteismem a polyteismem.
   Judea je kolébkou všech monoteistických náboženství, které dělá s lidí otroky.

 2. Pavel Ostravský permalink
  7 října, 2021 10:56 am

  Dokud budou p osvětě pobíhat pomatenci vidící nacismus v každém překříženém stéble trávy u cesty a dokud budou běhat po světě slaboši bojící se vlastní historie a náboženství, protože prokazatelně a nezvratně popírá jejich vizi světa viděného skrz růžové brýle bude svět trpět, slábnout a skomírat až do bodu, kdy se z národů stane jednolitá hmota bez osobnosti a názorů a pak příjde někdo, jako už párkrát v historii a vnutí nám své náboženství, politiku a řeč … ale to těm slabošským naivistům nedochází.

  • 15 října, 2021 1:12 pm

   Problém těchto pomatenců je ten, že „zlo“, proti kterému „bojují“, ani nedokáží pořádně definovat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: