Přejít k obsahu webu

Naše víra není zločin!

16 června, 2021
tags:

U našich východních sousedů je tuze zle. Náš souvěrec a hudebník Jaroslav „Reborn“ Pagáč byl právě odsouzen ke čtyřem letům natvrdo za prodej triček se slovanským kolovratem a s germánským černým sluncem.

Slovensko se tak zařadilo po bok všech světových diktatur, které pošlapávají základní lidská práva a svobody. Boj proti náboženské menšině a zároveň čelní útok na svobodu projevu zde maskují za boj proti extremismu. Pohanská scéna je rozdělena na většinu která stojí za Rebornem a menšinu, která z vlastních zištných důvodů (ať už se jedná o mrzký peníz či opačný světonázor) chrochtá blahem nad rozsudkem se zdůvodněním, že se jedná o „neonacistu“ a „exáka“. Jak moc nebo naopak moc málo prozíraví jsou tito „souvěrci“, je jasné každému, kdo se alespoň trochu zajímá o historii. Je naprosto zřejmé, že pokud  tato kauza skončí v neprospěch svobody projevu, nebude se zdaleka jednat o poslední případ potlačování našich náboženských symbolů a samotného práva pohanů na existenci ve 21. století.

Nejsem a nebudu ochoten praktikovat žádnou okleštěnou formu své víry a ani se nepřikloním k žádné „moderní“ a „nezávadné“ verzi pohanství proto, abych se náhodou nedostal do křížku se zákonem. Takřka nedílnou součástí víry je pro mě kromě našich obřadů také přijímání výzev od Bohů, a neuhnutí z nepříjemné cesty je jejich častým motivem. Proto jsem o pár řádků výše použil pro souvěrce, kteří se ze zmíněných důvodů v tuto chvíli odvracejí od Reborna uvozovky, žádnými souvěrci pro mě totiž nejsou.

Žijeme v době, kdy je Rebornova svoboda i naší svobodou a tam, kde teď stojí on, může stát za nějaký čas kterýkoliv z nás. České soudy se můžou inspirovat v „potírání extremismu“ těmi slovenskými a rázem se staneme státem potíranou náboženskou menšinou, tak jako naši předkové po příchodu Cyrila a Metoděje, nebo příslušníci husitských církví po Bílé hoře. 

Teď si řekněme, jak můžeme v tuto chvíli Rebornovi reálně pomoci.

Rozsudek pronesl specializovaný trestní soud a je v tuto chvíli zatím nepravomocný. Reborn se odvolal k nejvyššímu soudu, kde se rozhodne o jeho osudu na následující čtyři roky. Ten, kdo se někdy soudil, ví, jak moc nákladný proces to je, zvláště když se s případem jde tak vysoko jako k nejvyššímu soudu. Proto v tuto chvíli probíhá sbírka na Rebornovu podporu. Peníze budou využity na soudní výdaje ale i další potřeby. Reborn je otec od rodiny, takže si asi dovedete představit, jaká rána je pro rodinu už pouze tento proces, nebo nedejte Bohové, jaká rána to bude, pokud nejvyšší soud potvrdí rozsudek nižší instance. Každá koruna zde bude dobrá.

Další, neméně důležitou možností je mluvit o tom. Sdílejte tento případ na sociálních sítích a debatujte o něm se svými blízkými a přáteli. Plíživá totalita nenávidí, když někdo trhá její pavučinu zla.

To je vše co jsem chtěl dnes vyjádřit.

Kamarádi, buďme svorní a stateční,

Reborne – ať Hromovládce stojí při Tobě a Tvé rodině!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: