Přejít k obsahu webu

Znovuzrození: radostná cesta

Prosinec 22, 2018

Robert Blumetti

Před dvaceti lety jsem učinil první krok na cestě, jež nezvratně změnila můj život. Před dvěma dekádami jsem se vydal na dlouhou cestu zpět k Bohům našich předků, když jsem začal navštěvovat skupinová setkání, jež se snažila zkoumat podstatu severských Bohů a Bohyní.

Po pět let jsme se scházeli každé dva týdny o páteční noci. Setkání se začínala sérií dechových cvičení, která měla více společného s jógou, a měla udržet v nás  moc Životní síly. Také jsme začali studovat severské mýty. Důležitá však na těchto shromážděních byla  skutečnost, že jsme je věnovali Bohyni Freyji. Proč Freyji? – protože je Bohyní Lásky a Radosti. 

Vedoucí naší skupiny, Robert Zoller, cítil jako důležité, aby naše shromáždění byla událost věnovaná radosti. Později jsem objevil, jakou to mělo důležitost, zvláště pro někoho, kdo si přeje hledat cestu zpět ke starým Bohům svého lidu. Cesta každého, kdo se rozhoduje začít cestu zpět k Bohům našich předků, by měla být naplněna radostí, láskou a štěstím. Mělo by jít o radostnou událost, a ne zkaženou zlobou či nějakou jinou negativní silou. Nemluvím o nějakém pacifistickém pojetí radosti, které je propadnutím jakési překonané myšlence, již propagovali hippies šedesátých let. Nemluvím o jakémsi universalistickém ideálu lásky ke všem a všemu pod sluncem, včetně křesťanské myšlenky „milování svých nepřátel“. K čemu pobízím je: že cesta, kterou podstupujeme a vede nás zpět k Bohům a Bohyním našich předků by měla být založena na lásce k životu, lásce k našemu dědictví, lásce k tomu, kdo a čím jsme, k našim kořenům, jež nás vážou k našemu Lidu, a tudíž – k našim Bohům. Měla by to být radostná pouť, protože se týká objevování toho, kdo a čím skutečně jsme.

Čili mé první doporučení každému, kdo se na tuto cestu vydává, je zasvětit tuto snahu Bohu či Bohyni, pojícím se s radostí, láskou a štěstím. Nemusí to být Freya; mohli by to být Frey, Idunn, Baldr nebo Frigg. Měli byste se rozhodnout po prvním nahlédnutí do svého já a po objevení, který Bůh či Bohyně k vám promlouvá. Jeden bude, slibuji, ale ujistěte se, že jde o Boha či Bohyni, pojící se s radostí a štěstím.

Píši o tomto tématu v tento čas proto, že je to čas radosti. Období zimního slunovratu či Yule je časem Znovuzrození. Tehdy se znovu rodí Baldr, Boží syn. V kalendáři se během roku nevyskytuje žádná tak radostná událost. Proto křesťané zcizili tento čas k oslavě Ježíšova narození. Jak jsem napsal v Knize povstávajícího Baldra, příběh o Baldrovi přejali křesťané a začlenili do mýtu o Ježíšovi. Zimní slunovrat byl vždy časem, kdy Indo-Evropané slavili znovuzrození Slunce, jakožto čas radosti, lásky a štěstí. Naši starověcí předkové se vždy scházeli s dobrými přáteli a rodinou a oslavovali tuto událost dobrou náladou a veselím. Mithra, sluneční bůh starověkých Íránců, se dle jejich kalendáře, v němž připadal zimní slunovrat na 25. prosince, narodil 25. prosince. Římané toto datum přejali a včlenili do svého náboženského svátku, Saturnálií, a tak jej křesťané přejali jako den Kristova narození. Takže ať už nazýváme svého slunečního boha Mithra, Apollón, Baldr či Ježíš, nesmíme zapomínat mít toto období roku jako pro nás nejšťastnější, protože je zasvěceno znovuzrození Baldra – návratu Slunce. A to je dobrá chvíle pro toho, kdo právě vyráží na svou cestu zpět k Bohům svých předků – našim pravým Bohům – aby nezapomínal, že tato pouť musí být naplněna radostí, štěstím a láskou. A proto musíte svou objevitelskou pouť zasvětit Bohu či Bohyni radosti.

Radost Vám všem,

Bob Blumetti

Sláva Ódinovi! Sláva Balderovi! Sláva Zlatému věku Gimlé!

Přeloženo z: http://www.geocities.ws/odinistlibrary/OLArticles/Articles/rebirthblumetti.htm

Reklamy
No comments yet

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: