Přejít k obsahu webu

Zákon proti pohanství. Opakuje se historie?

10 června, 2018
tags:

Asi nebude jediný čtenář našich stránek, který by neslyšel nebo nečetl o policejní razii proti slovenskému pohanskému obchodu Arkona v letošním květnu. Pokud ne, můžete si o tom přečíst Žiarislavův článek zde. Článek je to velice dobrý a dokonale popisuje, co se vlastně stalo. Žiarislav však také pokládá otázku, komu to vlastně prospělo a kdo za celou causou stojí.

Možná si, vážení čtenáři, také kladete tento dotaz. Je za tím hon na „neonacisty“? Jasně, můžete si odpovědět třeba takto: „Arkona prodává něco s runama, runy přece používali nacisté, takže je v Arkoně mohou kupovat i neonacisté.“  No, možná mohou a nějaký takový pomatenec si tam něco s runou možná opravdu koupil. A je to důvod k tomu, zakazovat pohanské symboly, které používali i nacisté? Jenže dávno před nimi pohané a dlouho po nich znovu pohané? Co takhle zakázat prodej kladiv a srpů, protože je měli a mají ve znaku komunisté? Nebo rovnou zakázat azbuku, protože s ní Stalin podepisoval rozsudky smrti? Přijde vám to absurdní? Máte pravdu, je to stejně absurdní, jako zavřít obchod s Thorovými kladivy, černými slunky, kolovraty a runami. Mimochodem, i na Slovensku potkáte celou řadu jedinců, kteří hrdě nosí trička se soudruhem teroristou Che Guevarou. Co na to slovenská policie? Nic.

Netuším, jakou roli v tomhle útoku na slovenské pohanství hraje nová slovenská ministryně vnitra Denisa Saková. Jenom doufám, že má víc rozumu, než česká ministryně obrany Karla Šlechtová, která plně prokázala, že historii vlastní země a vlastního národa vůbec nerozumí a naprosto jí pohrdá. Ostatně se zdá, že celá causa okolo „extrémistů z Arkony“ pomalu vyšumí, jak je už v podobných případech zvykem. Možná si budete pamatovat podobný případ, okolo oděvní značky Thor Steinar u nás před několika lety. Soudy v Čechách i Německu musely uznat, že firemní logo NENÍ NACISTICKÉ. Jenže, než se tak stane, provozovatele obchodu to ekonomicky položí. A to se možná někomu hodí,

Naprosto úmyslně se nevyjadřuji ke zpěváku Rebornovi a jeho tvorbě. Toho totiž sebrala slovenská policie během operace „proti extrémistům“ taky. Jeho hudba se mi nelíbí, takže ji neposlouchám a hodnotit ji jakkoliv nebudu, protože ji neznám. Jeho názory taky ne. Na to jsou fakt povolanější.

Slovensko je zvláštní země. A to nemyslím nijak urážlivě. Asi největšího národního vzepětí dosáhlo za Druhé světové války. Na straně nacistického Německa. Paradoxně i na straně Horthyho Maďarska, které bylo ke Slovákům, mírně řečeno, „nedůvěřivé“. Na luďáckou (katolickou) minulost Slovenského štátu se snaží navázat (a dost se jim to daří) Kotleba a jeho strana Ľudová strana Naše Slovensko. Jenže, když se katolíci zastávají pohanů, nevěřím jim to. Právě Kotlebova strana se ústy některých svých partaigenossen jakoby snaží vyjádřit poškozeným pohanům „podporu“. Katolíci podporují pohanství? To jako fakt? Odkdy? Abyste mi rozuměli: Dovedete si představit, že by třeba chorvatští pohrobci ustašovců nějak „podpořili“ cokoliv pohanského?

Čili, je potřeba se zeptat, jak se ptali Římané: „Cui bono?“  Tedy „v čí prospěch?“. Slovenská vládní koalice Smeru, Slovenské národní strany a strany Most-Híd má v parlamentu většinu. Všechny tři strany se hlásí ke „katolickým kořenům“. V případě SNS je dědictví luďáků stejně zřetelné, jako u opoziční  ĽSNS. Dokonce i „socialista“ Fico rád zavzpomíná na to, jaký je katolík. Jedni katolíci se pohanů zastávají a druzí proti nim schvalují razie? Opravdu slovenské katolické a politické scéně nerozumím, proto se ptám:  Není za celou akcí proti Arkoně jen prostá a naprosto tradiční katolická nesnášenlivost a nenávist? Ono tradiční „Za Boha, za národ“? Tentokrát už naprosto bez národa a jedině za Boha?

Na závěr mého zamyšlení mám pro vás pár citátů o tom, jak vládnoucí katolíci ve středověku překypovali „náklonností“ k pohanům na „svém území“:

“A budou-li kdekoli v této zemi chyceni čarodějové či kouzelníci, černokněžníci či poběhlice, vrazi či křivopřísežníci, a nevzdají-li se [svého] a nebudou-li se velmi hluboce kát, budou buď ze země s horlivostí vyhnáni, nebo v ní zcela zničeni.“ Tak praví zákoník anglosaského krále Æðelréda II. Nerozhodného (asi 968 –1016), který se v tomto zachoval ovšem velmi rozhodně.

No, a jeden z nástupců tohoto „bohabojného“ katolíka to pojal ještě lépe: „A vážně zapovídáme každý pohanský obyčej. Pohanským obyčejem je, jestliže se někdo klaní modlám, zejména uctívá-li pohanské bohy a slunce nebo měsíc, oheň či vodu, prameny nebo kameny či jakékoli lesní stromy, nebo provozuje-li čarodějnictví či se jakýmkoli způsobem snaží [druhému] přivodit smrt, ať už přinášením obětí, nebo věštěním, nebo jestliže se takovým bludům jakkoli oddává… Bude-li tedy napříště kdokoli odhalen jako ten, kdo se oddává jakémukoli pohanskému zvyku, ať už přinášení obětí, nebo věštbě, nebo čarodějnictví v jakékoli podobě nebo uctívání model, nechť zaplatí, je-li thénem královým, deset půlmarek, z toho polovinu Kristu, polovinu králi…“  To už je zákoník krále Knuta Velikého (asi 985 –1035), vládce Dánska, Anglie a Norska, přezdívaného „Císař Severu“.

A teď se podíváme na Velkou Moravu, statní útvar, kde žili předkové dnešních Čechů a Slováků. Tedy geograficky to mají slovenští katolíci ve vládě mnohem blíže, co se týká inspirace: „Každá vesnice, v níž se konají oběti nebo přísahy pohanské, ať je předána Božímu chrámu se vším majetkem, který patří pánům v této vesnici. Ti, kteří konají oběti a přísahy, ať jsou prodáni s veškerým svým majetkem a získaný výnos ať se rozdá chudým!“ Toto nařizuje Zakon sudnyj ľjudem – který „darovali“ Moravanům Cyril a Metoděj (ke kterým se slovenská vládní klika také hrdě hlásí) okolo roku 863.

Takže, znovu se ptám: Neslouží tato razie na pohanský obchod k útoku proti pohanům, jejichž počet na Slovensku stále roste, místo honu na skutečné či imaginární neonacisty? Co stojí za snahou zničit mladé rodině život? A kdo na tom má zájem? Kdo má potřebu tvrdit, že pohanství a nacionální socialismus je to samé? Zametají něco katolíci (luďáci) pod koberec? Co mohou dělat pohané na Slovensku, ale i v Čechách? Třeba tohle: Hned jak to půjde, tak si od arkoňáků něco koupit. A to fakt nemám rád metal. Takže když si tam koupím tričko, určitě ho dám někomu, kdo ho ocení. Katolický přízrak stále kráčí Evropou. Ale možná se pletu. Možná za to fakt můžou „nacisté“.

Poznámka: Tento text vyjadřuje osobní názor Milana Myslivečka. Ostatní členové Pohanského kruhu to mohou vidět jinak.

Ilustrace: Věnčeslav Černý.

komentářů 17 leave one →
 1. Radek Novák permalink
  11 listopadu, 2018 4:33 pm

  Sice starý ale když jsem to náhodou přečetl….:D Přesně souhlasím s tím komentářem výše,že s tímhle nemají katolíci nic moc společného,ač je nemám rád.Je to prostě tah proti neonacistům a posledním kulturním hodnotám.Kdyby tamní,takzvaná radikální opozice chtěla,tak se k tomu ani nevyjadřuje.Autor tu popisuje nějakou spikleneckou teorii,která nemá v dnešním světě nějaké opodstatnění a ještě zaplétá jakýsi pohodlný,dnešní pohled na režimy světové války.A co vyloženě nesnáším je,když někdo na jakékoliv víře vydělává.Takže ať se ta rodina jde napást,líto mi je možná tak těch dětí,ty za to nemůžou.Princip je vytrestal.

  • 11 listopadu, 2018 5:39 pm

   Né, že bych si z vašeho plácání něco dělal. Jistě vaši maličkost potěší, že obchod zase úspěšně funguje.

 2. E.X. permalink
  22 června, 2018 5:41 am

  Tak nam tady nelzete pane Myslivecku, už i postižený musí vidět, že linie boje se dnes nevede mezi křesťany a pohany, ale mezi globalistickym, multikulturním a mezi lokalistickym, pronarodnim. Linie se tahne í v pohanstvi, etnické pohanstvi, vs. multirasove pohanstvi. Nejde zde o žádný proces s neonacisty, ale o perzekucí pomocí represivní tolerance, jak se v jistých kruzích rádo říká. Jinak, že zrovna vy, bývalý skinhead a fanoušek Buldok budete psát o pomatencich mi přijde minimálně vtipné:D.

  • 22 června, 2018 7:23 am

   No, mě váš komentář, pane anonymní E.X., přijde také docela vtipný. Zase se někdy stavte.

 3. Pravda ťa oslobodí permalink
  21 června, 2018 12:17 pm

  S týmto nemajú katolíci nič spoločné, skôr sionisti, sorošove filcky a antifa….ved je to jasné ako facka.. rovnako nedávna šikana v Zem a Veku, u spisovateľa Rostasa, ktorý napísal článok Klin židov medzi Slovanmi, kde citoval Štúra… Dnešní katolíci sú už skrz-naskrz liberálni a nejaké kladivká a triskelesy majú na háku. Tak to bolo možná ešte v ére 90.rokov. Kotlebove ľudáctvo nie je žiadna inkvizícia, zvalovať to na katolíkov je smiešne a charakteristické pre neznalosť politickej situácie, kde sa kotlebovci neustále šikanujú aj napriek tomu, že nič proti ním nemajú a popularita im rastie samozrejme, rovnako ako snaha liberálneho komanda nenávisti vyradiť časopis Zem a Vek z obchodných reťazcov, Billa sa hned pokakala a poslúchla, ale Kaufland a Tesco,ktoré si vážia slobodu slova a názorov ich vysmiali, za to majú u mna velký rešpekt. Aj tak bola Billa drahá a nechodl som tam. Ved predsa v islamizovanej EU žiadne národné, pôvodné symboly nemajú miesto, autor článku asi zabudol na aféru ked bol šikanovaný nórsky lyžiarsky tým za runy na svetroch… Norsky tým…V 90 rokoch boli útoky na cirkev, dnes to už prechádza aj na pohanstvo, slovanstvo, vlastenectvo…za tým sú neoliberálne slniečkárske hyeny a tretí sektor….

  • 21 června, 2018 1:51 pm

   Aha. Tak ještě že máte na Slovensku ten Kaufland na Tesco – poslední oázy svobody 😃

 4. lomikel permalink
  20 června, 2018 8:55 am

  na slovensku je persekuce iniciovana liberali a neomarxisty napojenymi na zapadem ustavene, rizene a afinancovane neziskovky. Politici jsou jejich soucasti. Neni zamerena specialne na pohany, je plosna. Tak jako v cele Evrope snad vyjimkou Madarska.

  Cilem je rozrusit pospolitost v zemich EU a pretvorit vse na material pro NWO.

  Deleni neprobiha na linie krestan /pohan. Krestane dopadnou v EU stejne jako kdyby pohane, budou ostrakizovani, zbaveni casti prav a nakonec mozna eliminovani pokud nebudu plati dan za ochanru.

  Ano jsou mezi krestany lide kteri vitaji a pomahaji NWO, to jsou ale i mezi pohany ( viz. treba woodoo u nas).

  Doba mele vsechny kteri nejdou s proudem bez rozdilu vyznani.

 5. Temný mrak permalink
  16 června, 2018 3:26 pm

  Julius Evola: Kritika novopohanství 😉

  • smrťák zabiják permalink
   18 června, 2018 11:10 pm

   To odkazujete na Evolův jasný, průhledný, konkrétní a konec konců i pravdivý článek nebo na tu reality show pod ním? Víte, pokud se Evolou zabývá např nějaký arogantní pitomec nebo intelektualismem postižená partička študáků, tak to ještě neznamená, že jsou Evolovy články špatné.

 6. Andreos permalink
  13 června, 2018 2:01 pm

  No, je to dlouhodobý problém, že v rámci pronárodních směrů zbytečně propukají v podstatě nedůležité ideologické a náboženské nevraživosti a spory – což může stát i v pozadí tohoto případu (katolíci proti novopohanům). Na druhou stranu, radikální socialismus a třídní rozčleňování nás také zbytečně oslabuje a vráží mezi nás klíny, že. Stejně jako další ideologické nesmysly.

  • 13 června, 2018 2:58 pm

   Na katolictví není nic „pronárodního“. Tímto bych ti rád připomenul tvůj slib, že se zdržíš komentářů pod mé články. Měl jsem za to, že to platí. Není třeba odpovídat, stačí to jen dodržet. Díky.

 7. 10 června, 2018 9:40 pm

  863 agenti tretieho sektoru Cyril a Metod… jedinym spornym prinosom tychto agentov bolo, ze obyvatelia moravy kristianizaciu prezili, polabsky slovania take stastie nemali. Koruna ceska po konverzii knazov -ktori videli co sa stalo s ich bratmi na zapade- sa stala rychlo vazalom Svatej Rise Rimskej a v Prahe bol uz zakratko velky trh s otrokmi – nekonvertovanymi slovanmi, ktorych genocidu robili v polsku, kde svaty agent ciril a metod nedosli, pretoze ich vypraskali moravani domov.

  • Pavol permalink
   11 června, 2018 4:09 am

   To su pekné kecy

   • 11 června, 2018 9:13 am

    Díky za názor, jistě pochopíte, že si z něj nic dělat nebudu. Ale budu se těšit, že ho v diskusi (která bude jistě následovat) pěkně rozvedete. A samozřejmě ozdrojujete. Předem díky.

   • 13 června, 2018 10:30 pm

    – Židovský cestovatel Ibrahim Ibn Jákúb zachytil ve svých zápiscích Prahu ve druhé polovině 10. století takto:

    „Město Frága je vystavěno z kamene a vápna a je největším městem co do obchodu. Přichází sem z města Kráková Rusové a Slované se zbožím. A z krajin Turků muslimové, židé a Turci rovněž se zbožím a obchodními mincemi. Ti vyváží od nich otroky, cín a různé kožešiny…“

    Největším zdrojem zisků knížecí „komoře“ byl prodej otroků v Praze – byli získáváni i při cílených vojenských výpravách v pomezí dnešního Polska a Ukrajiny, v okolí Červeňských hradů. Muslimští a židovští obchodníci za ně platili velmi vysoké sumy a pražský trh s otroky nabyl světového věhlasu.

    Ne náhodou je v dnešní angličtině podobné slovo otrok (slave) a Slovan (Slav). Boleslavská expanse a obchod s otroky tvořil základ rozvoje a blahobytu tehdejšího českého státu.

    Zajímavé je, že jsme tehdy používali látkové peníze – pláténka! Odtud slovo platit a zřejmě i trh

   • nesvatý Václav permalink
    18 června, 2018 6:17 pm

    Proč „To su pekné kecy“ ? Poučte nás…

Trackbacks

 1. Zákon proti pohanství. Opakuje se historie? Pohanský kruh - Arkona blog

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: