Přejít k obsahu webu

Mikyho rozumy – Mezihra 1. Keltománie a keltomani

29 srpna, 2016
tags:

komentářů 5 leave one →
 1. Pája permalink
  11 dubna, 2017 10:57 am

  Měja jsem dojem, že keltománie skončila před tak 20 lety. Nemám dojem, že by Keltové byli extra módní a populární téma.

 2. Hrobař permalink
  9 září, 2016 4:12 am

  To chápu, sám píšu o magii a příbuzných tématech spoustu let. Moje texty jsou roztoušené různě po internetu, hlavně na fórech. A zejména na těch fórech bývají reakce někdy dost bouřlivé. Ono prostě záleží jak daleko člověk zajde a jak moc jsou jeho myšlenky revoluční. O tom když se někdy v rámci survivalové komunity, kam taky patřím, zabrousím do politických témat ani nemluvě. Máš pravdu v tom že veřejně prezentovat názory je riziko vždycky.
  Nějaké další video by mohlo být o tom jak se to dělat má. O tom co ty považuješ za pohanské cnosti, jak by se měl moderní neopohan chovat aby byl platným členem hnutí. Ono se to totiž nedefinuje vůbec snadno. Špatného pohana pozná každý ale jak vypadá ten dobrý?

  • 10 září, 2016 9:19 am

   K těmhle věcem se zřejmě v některém z dalších videí také dostanu, ale bude to každopádně pouze osobní názor jednoho z pohanů, rozhodně žádná obecně platná pravda. 🙂

 3. Hrobař permalink
  5 září, 2016 5:10 am

  No Miky, prostě jsi točil provokativní videa a tak jsi lidi vyprovokoval. Sám jsi musel dobře vědět že používáním výrazů jako keltománie, ezopošukové nebo parodickými videi a znělkamy naštveš některé lidi. Proto mě docela překvapilo že zpětně tyhle věci mírníš ale oceňuju že jsi se viádřil k názorům diváků.

  S tím že bychom si měli umět dělat legraci z čehokoli uplně nesouhlasím. Připadá mi že s tímhle pravidlem by nám brzo „nebylo nic svaté“. „Víte co je dobré na vtipech o mrtvích dětech? Nikdy nezestárnou.“ Řekněte tohle ideálně těhotné matce a uvidíte jak se bude tvářit 🙂 Stejná reakce se dá čekat když zpochybňujete a kritizujete něčí víru. Protože keltství a druidismus a ezoterika je pro spoustu lidí otázka náboženské víry.

  Mě osobně některé věci taky nebyli uplně příjemné ale zase jsem si řekl že moje náboženství je natolik silné že narozdíl od Křesťanství, nebo nedejbože Islámu, tu kritiku snese. Nadruhou stranu pohanství obecně je pořád ještě pod silným tlakem celé společnosti. Není se tedy čemu divit že hodně pohanů s tím nemá přílišnou trpělivost, a už vůbec ne když to příjde z „vlastního tábora“.
  Tím tě určitě nechci kritizovat, právě naopak, sebereflexe (v tomto případě pohanského hnutí od pohana) je základ posunu v před. Jen se musíš připravit na to že tě za to budou nesnášet. Na svém poli působnosti se s tím potýkám roky. Vysvětlit lidem že to čemu věří je blábol a že se nikam nedostanou když nepříjmou věcné argumety které tvrdí opak je nadlidský úkol.
  Myslím že jsi udělal tu chybu že jsi hned na začátku nevysvětlil proč ty videa vlastně točíš. Kvůli popularizaci pohanství? Kvůli očistě pohanství od moderních bludů? Protože nesnášíš zelenou barvu kterou používají neokeltové? Nechal jsi prostor aby si každý domyslel tvou motivaci a to nutně muselo vést k nedorozuměním.

  • 5 září, 2016 2:43 pm

   Ony ty reakce nebyly zas tak hrozné. Pár lidí se to asi trochu dotklo, ale nikoho snad ne tolik, aby mě za to nenáviděl. Většina lidí myslím pochopila, co jsem chtěl říct.
   Ty videa točím prostě proto, že mě to baví. Prezentuju v nich svoje osobní názory a samozřejmě se mohu i v něčem mýlit. Pokaždé, když napíšu článek na svůj blog nebo na webovky PK, když přidám příspěvek na Facebook, nebo natočím video tak riskuju, že se v něčem spletu a ztrapním se, nebo někoho naštvu. Mohl bych mlčet a žít si v bezpečí svého soukromí, ale mě prostě to sdílení myšlenek a diskuse nad nimi (pokud to nejsou jen plané nekonečné hádky) baví. Bavilo mě to odjakživa, už na základce jsem pro spolužáky vytvářel časopisy a kreslil komiksy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: