Skip to content

Pět let v Pohanském kruhu

Květen 27, 2016
tags:

Tapeta IMG_4538Už to bude pět let, co jsme zakládali Pohanský kruh…  O začátcích se tady nebudu teď rozepisovat, to udělá brzy soukmenovec Wolf – a podá to jistě mnohem lépe a vtipněji, než já ☺ . Rád bych jen dnes krátce popsal, čím je Pohanský kruh pro mne.

Ne všichni na naší společné cestě vydrželi. Někteří se s námi rozešli v dobrém a dodnes jsme přátelé, jiní odešli se zlou krví… Tak už to chodí. Lidé se mění. Ale Pohanský kruh je tu stále. Ideály, s kterými jsme ho zakládali, stále žijí: Myšlenka etnického pohanství se dále vyvíjí a Pouto Krve a Země spojuje čím dál více lidí. Zdaleka ne všichni jsou členy PK, ono úplně stačí, že s námi sdílejí podobné hodnoty. Nerozrůstáme se nijak raketovým tempem a ani po tom zrovna netoužíme. Kvalita a kvantita je rozdíl. Aktivita několika schopných soukmenovců má mnohem větší cenu a smysl, než dav ovcí, které poslouchají jednoho „vůdce“. PK žádného takového „vůdce“ nemá. Jeden soukmenovec – jeden hlas. Tak nějak vypadala demokracie v Athénách.

Není pro nás důležité, kdo je jakého „třídního původu“. Jeden z nás je elektrikář a druhý zase inženýr. A oba mají stejný hlas.  Když budu potřebovat pomoci, vím, že soukmenovec pomůže. I když je z druhého konce naší země. A on může přirozeně očekávat totéž. Útok na jednoho soukmenovce je útokem na celé společenství.  Tohle je KMEN. Tohle je KLAN. Nenahrazuje rodinu, to v žádném případě. Jen ji v mém životě doplňuje. Důvěra je věc, která je neskutečně cenná a nedá se ničím nahradit. A já svým soukmenovcům věřím. Známe se osobně, scházíme se a něco spolu budujeme. Něco, co je běh na dlouhou trať…

Čas od času se objeví tzv. „kritický hlas“. No, když si to s námi chce někdo vyříkat na rovinu z očí do očí, nic proti tomu nemám, naopak to vítám ☺ . Na poslední přednášce v Praze pořádané PK se takový hlas, který nebyl anonymním plivačem z internetu, našel a jsem za to moc rád. Kým ale pohrdám, jsou právě ti anonymní nadávači z internetových „válek“, kteří ze své ulity nikdy nejsou schopni vylézt, představit se a hlavně se ukázat. Když jejich „pomoc“ odmítnete, děsně se urazí. Připomínají mi jistého kluka, kterého si pamatuju z hloubky osmdesátých let minulého století, říkejme mu třeba „Andy Novák“… Tehdy se v naší ulici hrál mezi klukovskými partami hodně fotbal. Někteří kluci měli takové ty obyčejné míče za pár korun. A hráli tu kopanou zatraceně dobře i s tím šrotem, často zděděným ještě po otcích… Andy Novák byl synáček soudruha ředitele jednoho podniku a tak měl míč z Tuzexu, už si nepamatuju značku. Jenže fotbal prostě neuměl hrát. Copak o to… Ale on byl ještě děsně „chytrej“, furt klukům „radil“ – a nikdo na to nebyl zvědav… Nikdo s ním nechtěl hrát. A tak se Andy Novák vždycky po čase nakrknul, sbalil tuzexový míč a šel si stěžovat domů, měl za to, že bez něho a jeho tuzexáku se hrát nedá… Jeho tatínek pak obcházel rodiče kluků z ulice a moc se divil, co že kluci proti Andymu mají… Otcové kluků z ulice ale věděli, že soudruh ředitel je asi stejně „důležitej“, jako synáček Andy. Ani on neměl žádné kamarády. No a kluci dál hráli fotbal s míčem za 15 korun. A hráli dobře. A s Andym stále nikdo nekamarádil…  Možná jim chybí ten jejich KLAN, ten jejich KMEN. Rádi by někam patřili. Ale s takovou si ho asi jen těžko vybudují. Vylézt ze své anonymity chce totiž odvahu. Takový anonym může mít třeba Roteiro. Ale k čemu mu je, když nemá s kým hrát?  Píšeme tu všichni pod přezdívkami, ale naše občanská jména jsou běžně známá, naše obličeje můžete na zdejších fotkách běžně vidět. Pokud má čtenář našich stránek chuť se s námi sejít a má pocit, že může být PK a jeho myšlence užitečný, není nic jednoduššího než nám napsat a sejít se s námi.

Jsem moc rád, že patřím k Pohanskému kruhu. Jsem hrdý, na své přátele a naší společnou cestu. Ještě zdaleka není u konce… ☺

Úvodní fotografie: Autor

Pohlednice: Milan Ulfhednar

pohlednice3

Reklamy
komentářů 16 leave one →
 1. Hrobař permalink
  Srpen 23, 2016 10:54 am

  A po pěti letech v Pohanském kruhu jsi se dozvěděl dvě věci. Mít partu je dobré a na internetu jsou pitomci kterým nejde rozbít tlamu protože jsou anonymní. Od článku jsem čekal teda víc, nějaké shrnutí toho jak Pohanský kruh přispěl k pohanství u nás nebo tak něco.

 2. Andreos permalink
  Červen 16, 2016 1:17 pm

  Člověče, vy mě bavíte. Tak vy si dokonce přes články vyřizujete spory se mnou?
  No tak tedy odpovím, když jste takový aktivní. Naposledy, abych to celé vyjasnil – aby tady nezvítězila vaše demagogie ohledně mě, abych uvedl věci na pravou míru a vyjasnil svůj pohled na věc.

  Už jsem psal, že se s někým okolo bratrstvi asi v budoucnu osobně sejdu – ale s někým, kdo se ke mně způsobem jako jste to opakovaně činil vy. Proto nevím, proč byste to měl být zrovna vy, komu bych se měl představovat. Tedy to, že s vámi nechci přijít do bližšího kontaktu, je jen vaše chyba. Vaše, nikoho jiného. Já nemám co začínat s představováním, to hlavně vy máte co začínat s tím, že se začnete chovat i k lidem s odlišnými názory slušně a budete schopen vést rozumnou debatu, starý jste na to dost. Až se začnete takhle chovat, může následovat nějaké představování. Nevím, co vy mi máte co klást podmínky s nějakým představováním, abyste byl ochoten k debatě. Vy jste ten, kdo se choval arogantně, a proto já mám co klást podmínky – a to abyste se začal chovat slušněji a byl ochoten k normální rozumné debatě.
  A to je pak ta vaše ochota vyslechnout si kritiku. Nebo je to snad jinak? Pokud to chcete ohledně nějakých ne přímo pochvalných připomínek pojímat tak, jak předvádíte, pak byste asi měl dát na vaše stránky nadpis: „v debatě jsou přípustná pouze souhlasná stanoviska a chvála, kritika se nepřipouští – s kritikou nechť se dotyčný dostaví k Mysličovi osobně“.

  Nejsem žádný „anonymní nadávač“, „plivač“ nebo co, nejsem žádný povýšený „radič“, nevedu s vámi žádné „internetové války“. Měl jsem jen dvě věcné poznámky a nic víc. Nenabízel jsem žádnou pomoc, nýbrž prostě jsem jen vyjádřil dva stručné názory, co by podle mě vašemu sdružení prospělo. Za prvé jsem poznamenal, že mi připadá, že je v rámci vašeho spolku kladen příliš velký důraz na socialismus, dokonce jeho radikálnější varianty. To je podle mě špatně už proto, že to prostě na většinu lidí působí spíše odrazujícím dojmem. Většina lidí radikálními socialisty nejsou a nebudou. (Tohle je samozřejmě obecnější záležitost – mnoho nacionalistických webů, skupin apod. podle mě příliš tenduje k nějakým radikálním ideologiím, myšlenkám, což může mnoho lidí z okolní společnosti odrazovat.) (Ale psal jsem také, že to tak jen na mě působí, ne že to tak určitě je. Možná se pletu, vaše sdružení zatím přímo a osobně neznám. Jen vycházím z toho, jak se odehrávaly debaty mezi mnou a vašimi členy/příznivci o ekonomice.)
  Pak jsem poznamenal, že by bylo dobré, kdyby na těchto stránkách byl širší záběr témat, což by mohlo přitáhnout větší pozornost, více lidí a širší spektrum lidí. Na obojí jste reagoval dost příkře. 
  I tak jsem ale i k nějaké spolupráci s vaším sdružením ochoten – totiž když jsem se zmiňoval o tom, že by tady bylo vhodné uveřejňovat tematicky různorodější příspěvky, napadlo mě, že bych třeba poskytl i nějaké svoje texty, co se zde uveřejnily. Ale samozřejmě aby to nevyznívalo z mé strany moc sebestředně, nejde jen o moje texty – prostě obecně nějaké zajímavé texty z bratrstvi nebo i z jiných webů podobného zaměření by nebylo špatné sem dát. Také by třeba bylo fajn, kdyby se zde objevil přímo od členů kruhu komplexnější text o nějaké staré kultuře, kmeni, národu pojednávající nejen o jeho mytologii. A nebo i na nějaké jiné zajímavé téma. Každopádně vy jste ale tento můj nápad (i když jsem ho tehdy tak podrobně nepopsal) už před časem šmahem odmítl, takže z toho nic nebude. Fajn, jsou to vaše stránky a sdružení, ale prostě si myslím, že by to bylo ku prospěchu.

  Byly to jen dvě poznámky a dobře myšlené rady, na obojí jste právě vy reagoval dost příkře a odmítavě. O žádné extra razení a radikální kritiku ale nešlo, jinak vaše aktivity, názory respektuji a nic zásadního proti nim nemám. Je samozřejmě dobře, že se přece jen daří trochu formovat spolky založené na etnickém, rasovém principu; může to být první krok k tomu, aby se třeba bílá rasa v budoucím nějak dokázala uchovat, byť v umenšeném počtu. To ale ještě neznamená, že není možné říct o nich i něco kritického. Nejsem Vladislav, který tu všechno permanentně kritizoval, ani žádný „plivač“. Tyto dvě věci jsou v zásadě vše, co jsem chtěl říci ohledně toho, co se mi na Pohanském kruhu nezdá úplně nevhodnější. Nechápu, proč pořád reagujete tak nepřátelsky, přece šlo jen o dvě vcelku racionální poznámky a krom toho není žádná povinnost na vás všechno jen vychvalovat. Úplně nesmyslně se vlamujete do otevřených dveří a vidíte nepřátele tam, kde nejsou. Asi tak 95% mých příspěvků tady nebyla žádná kritika nebo kverulantství, nýbrž normální příspěvky do diskuse, dokonce většinou spíše na straně zde přítomných „pohanů“ – třeba proti těm, co tvrdili, že základem západní civilizace je křesťanství. Čehož jste si asi nějak nevšiml.

  Tím to považuji za vyřízené. Samozřejmě možnost nějaké debaty tu do budoucna potenciálně je, ale jednak vy skutečně rozumnou debatu s někým, kdo má na některé věci odlišný názor, vést nejste schopen, a jednak možnost, že byste se začal chovat vůči mně slušněji, se limitně blíží nule, takže naše vzájemné diskusní výměny, beztak vcelku minimální, zřejmě definitivně končí. A právě proto – kvůli vašemu stylu komunikace se mnou – zřejmě k osobnímu setkání nedojde. Ale ani k tomu není důvod – vše, co jsem chtěl ohledně kritiky říci, jsem už napsal tady. Jen vy to svým chováním vůči mně a apriorním odmítáním čehokoli, co nevyznívá čistě souhlasně, zbytečně vyhrocujete.

  Já nejsem ten, kdo tady vyvolává konflikty. Vždy jsem jen přispěl nějakým věcným příspěvkem, a až poté jsem byl někým napadnut, urážen, a to úplně nesmyslně. Já nejsem žádný nepřítel, naopak někteří tady se do mě zbytečně a nesmyslně navážejí – a pak zde Mysliči neférově tvrdíte, že jsem to já. Nevím, kam se pak vytratilo to, co sami hlásáte ve svém kodexu: „Pohané si nadevše váží důstojnosti sebe i druhých, cti, pravdomluvnosti, pohostinnosti, přátelskosti…“ Asi je snadnější sepsat nějaký vznešený kodex, než se jím skutečně řídit, že.

  • Kryserka permalink
   Červen 20, 2016 11:35 am

   Tedy soudruhu, tobě to tak žvaní, že budeš vážně Vladislavova inkarnace.

   • KarbonovyHydroxid permalink
    Říjen 21, 2017 7:13 pm

    Drž už hubu, Kryserko. Vůbec nejde o souhlas či nesouhlas s jedním, či druhým z vás, ale drž už prostě sakra hubu.

 3. Květen 29, 2016 11:10 pm

  Myslím, že bych mohl být užitečný. Tak že bych se stavil, s Biblí v jedné a sekyrou v druhé? 😀

  • Květen 30, 2016 3:35 am

   Tu kompilaci fantasy a sci-fi povídek už jsem četl. 😀

   • Červen 1, 2016 1:00 am

    Ty vole, tuhles´ ještě určitě nečet 😀 Zapomeň na puritána Salomona Kanea, jsou ještě horší podoby 🙂

  • Frostík permalink
   Květen 30, 2016 1:39 pm

   Nemusíš nic tahat s sebou. Oboje máme. Jen těch seker je k počtu Biblí drtivá převaha. Jinak něco o Bibli.

   • Červen 1, 2016 1:03 am

    Ani jsem si to nepustli. Titulek stačí. Něco přesvědčivějšího v rukávu nemáš?

  • Květen 30, 2016 2:01 pm

   A Roteiro máš? 😀

   • Červen 1, 2016 1:04 am

    Synek ho myslím má a fotbal už nehraje, přešel na hokej. Kdy máš narozky?

   • Červen 1, 2016 3:36 am

    No, on ten článek je i vo tom, že hold s každým nehrajem, i kdyby ho měl… 😀

   • Červen 2, 2016 9:26 pm

    Ále ále 😀 Kdybych Ti ukázal Roteiro, vopustil bys svoje kluky s balonem z vietnamskýho krámku a zapřel bys kohokoliv, kdo ho nemá 🙂

   • Červen 4, 2016 11:15 pm

    A to je právě ten tvůj problém: Možná si i koupíš míč, ale nemáš s kým hrát. Kdybys měl s kým hrát, neprudíš tady.

   • Červen 5, 2016 9:36 am

    Ale ovšemže mám 🙂 Akorát teď marodím a mám fůru volnýho času, tak jsem se zastavil trochu Tě poštengrovat 🙂

  • Kryserka permalink
   Červen 20, 2016 11:34 am

   Zapomněl sis vzít dnes prášky, viď?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: