Skip to content

Bílá sebenenávist a Ásatrú

Únor 5, 2016
To je hnus, velebnosti...

To je hnus, velebnosti…

To je pohled, že ano? Řada bílých lidí, na kolenou, spoutaná řetězy, skloněné hlavy, s nápisy „Je mi to tak líto“ na tričkách…

Chce se mi z toho zvracet.

Portlandská Community College se rozhodla uspořádat „Whiteness History Month“ – evidentní parodii na vážně míněné černé, indiánské, asijské a kdoví jaké další „měsíce“. V tomto případě jde více než jen o lacinou satiru na bělochy, jde o urážlivou, jedovatou, nenávistnou… a, mohl bych dodat, rasistickou kampaň.

Co vidíte na přiložené fotce je popření-antiteze, Ásatrú, obzvláště pak Ásatrú, které praktikujeme v rámci Asatru Folk Assembly. Ásatrú je evropské etnické náboženství, srovnatelné s náboženskými vyznáními amerických Indiánů nebo afrických černochů. Je vlastní evropským lidem. Jsme hrdi na naše předky; patetické kreatury na obrázku se za ně stydí. Naše hlavy jsou hrdě vztyčené, jejich zírají do země, jak kdyby byli zpráskaní psi. Jejich ruce jsou navzájem spoutané v prosebné póze, což více než hodně připomíná křesťanskou modlitbu. Oni jsou poražení … zatímco my povstáváme, směrem k vítěznému potvrzení naší identity jako mužů a žen evropského původu. Oni nenávidí jejich „bělošství“ – my ho nosíme s hrdostí.

Věřím, že by každý člověk na Zemi měl být hrdý na svoji rasu. Tleskám tomu! Neříkejte mi však, že bych se měl stydět za tu svoji.

Pokud chcete být jednou z těch ovcí jdoucí na porážku, tak prosím nepodávejte přihlášku do Asatru Folk Assembly. Pokud se vám však tito lidé hnusí stejně jako mně, poté zvažte připojení k nám, k hrdým a svobodným.

Sdílejte tuto zprávu, pokud budete chtít.

Hail the Gods!
Hail the Asatru Folk Assembly!

Stephen A. McNallen
http://runestone.org

Český překlad převzat ze stránek Délského potápěče

Reklamy
komentáře 4 leave one →
 1. Kryserka permalink
  Únor 18, 2016 5:57 pm

  To je nová Evropa made in USA. S pomocí amerických kámošů džihádistů, což platí již od časů amerického sponzoringu Bin Ládína, poté Talibanu, poté čečenců, albánců a bosňáků, později Al Kaidy,, a nyní Islámského státu..

 2. Robert Spytihnev permalink
  Únor 5, 2016 3:05 pm

  „whiteness „does not simply refer to skin color[,] but [to] an ideology based on beliefs, values, behaviors, habits, and attitudes, which result in the unequal distribution of power and privilege based on skin color.“

  Takže v preklade sa tým nemyslí stud za to, že je niekto biely ale stud za to, že táto skutočnosť býva nechcene zneužívaná k získaniu výhod oproti ľuďom inej rasy – čo je rasizmus.

  „Whiteness“ je ideológia postavená na názoroch, hodnotách, správaní, zvykoch a postojoch, ktoré spôsobujú diskrimináciu na základe farby pleti – sú rasistické.
  To znamená, že tam nespadajú všetky názory, zvyky, hodnoty a postoje Európanov, či Belochov. Koniec koncov, rovnosť a sloboda sú pôvodne belošské koncepty a tie nikto nezhadzuje…

  Fakt nešťastne zvolené slová, nič viac…

  • Únor 6, 2016 2:05 pm

   Obdobné History Months jiných etnik probíhají jako oslavy jejich významných lidí a tradic. Toto bělošské podání svátku ovšem skutečně vyznívá jako parodie. Sám píšeš, že rovnost a svoboda jsou původně bělošské koncepty, proč tedy Whiteness History Month probíhá jako hysterické sypání si popela na hlavu za příslušnost k bílé rase, a ne třeba jako oslava velikánů, kteří se o prosazení zmíněných konceptů v dějinách zasadili? Bylo by to jistě mnohem vhodnější a nepůsobilo by to pak dojmem, že zatímco v případě minorit je třeba jejich identitu stále posilovat, v případě majorit naopak podkopávat. Takový přístup dobře vystihuje tento známý vtip: http://blog.idnes.cz/blog/5745/443731/3.jpg

   • ledňák permalink
    Únor 17, 2016 8:52 am

    ahoj, mám pocit, že to není vtip, ale nám dnes podsouvaný, pro někoho líbivý standart

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: