Skip to content

Rašovka vol. IV – aneb Hluboký jih

Září 28, 2015
tags:

IMG_4439Tak jako v uplynulých letech, se i letošní příchod podzimu rozhodli někteří soukmenovci z Pohanského kruhu a spřátelení souvěrci oslavit na chatě našeho „druida“ Frostíka. Na Rašovku – jak se tato luxusní usedlost jmenuje, jsme s Tomasem dorazili v pátek 25. 9. po setmění. Rašovka se nachází nedaleko obcí Kaplice a Blansko v Jižních Čechách. Naše akce zde se nesou každoročně v duchu Mužských mystérií. Když jsme zaparkovali na kraji lesa, už byl slyšet hlahol od ohně. Ano, hoši už zdatně popíjeli 🙂 . Po příchodu k chatě jsme se přivítali se soukmenovci Frostíkem, Kreiem a Medvídkem. Byl tu také souvěrec Věkoš a jeho kamarád Rosťa – slovanský pohan – kterého jsme ještě neznali. No, pít umí, takže zapadl 🙂 .

Oheň vesele plápolal a zábava se brzy rozproudila. Nemohl jsem si nepovšimnout vysoké koncentrace vlajek Konfederace. Nejen, že Věkoš a Medvídek je umístili na antény svých vozů, ale jedna velká vlála i na stožáru před chatou, který tam speciálně pro tento účel kluci vztyčili. Další visela přímo na terase chaty. Asi bych měl vysvětlit, proč soukmenovci z jihu Čech tuto vlajku tak rádi používají: Je to prostě proto, že jsou z Jihu. Někteří z nich mají za sebou i trampskou minulost, kdy „jezdili za Jih“. Ani u trampů, ani u jihočeských soukmenovců a souvěrců, tedy vlajka Konfederace neznamená žádný „rasismus“, ale prostě tradici. I když třeba mě osobně jsou ideály Konfederace celkem blízké: Odpor vůči centralizované moci z Washingtonu, nápadně mě to připomíná tlak, který vyvíjí Brusel na „zlobivé“ Čechy, Poláky, Slováky a Maďary ohledně kvót pro „imigranty“.

IMG_4441Nicméně, byl jsem připraven a z batohu vybalil vlajku Australského svazu. Přeci jenom, když Jih, tak pořádný, ne? 🙂  Něco málo jsme popili, pojedli a nastalo klasické přetřásání drbů, vděčného to tématu v pohanské subkultuře. Povšiml jsem si, že vedle australské vlajky kdosi pověsil dva kulaté kameny na provázku. Na můj dotaz, oč jde, se mi dostalo od Frostíka odpovědi: „To jsou Vladislavovy koule!“  V tu chvíli jsem málem dostal smíchy infarkt a skoro jsem se poroučel i s lahváčem do ohně. Vladislav je totiž notorický troll, který v podstatě každý svůj komentář na stránkách Pohanského kruhu končí mantrou: „Máte na to koule?!“ No, jedno je jisté, Frostík koule má –  ty Vladislavovy 🙂 .

IMG_4438Zábava byla opravdu výborná, Rosťa je přesně naše krevní skupina, a s postupující nocí a úbytkem piva, vína a medoviny jsme šli spát. Ráno jsem vstal téměř první a šel se projít k říčce Malši. Kousek od ní má Frostík své kultovní místo, vystavěné z kamenů. Jako při každé návštěvě, i tentokrát na mne dýchla atmosféra tohoto místa. Říčka pěkně bublala, vítr šuměl v korunách stromů, les voněl houbami a já si tu ranní pohodu zkrátka užíval 🙂 . Neopomenul jsem také již klasický runový návaz, jako poděkování duchům tohoto kouzelného místa…

IMG_4436Po návratu na Rašovku už byli vzhůru i ostatní. Krátce před polednem proběhla porada o nastávajícím programu. Zcela v duchu přímé demokracie (a zkontrolování již žalostných zásob pitiva) jsme se jednohlasně rozhodli, že vyrazíme do Kaplice do hospody. Frostík prohlásil, že to tu dobře zná a že ví o zkratce. No, pokud jste četli report z předloňska, nemůžete se divit, že jsme mu přílišnou důvěru neprojevili… Rozdělili jsme se tedy na dvě skupiny: Jedna, složená z Frostíka a Tomase, vyrazila „zkratkou“. Druhá, ve které byla většina, vyrazila pod vedením Věkoše přes kopce okolo motorkářské dráhy. Dohodli jsme se, že se sejdeme v restauraci Slovanský dům v Kaplici na náměstí. Hm… když jsme tam dorazili, Frostík s Tomasem už tam byli. Máme důvodné podezření, že se svezli autobusem – ale nehodlám to příliš rozmazávat 🙂 . Restaurace byla zvolena velmi dobře: Točí tam Budvar a výborně vaří. Návštěvou tohoto podniku jsme byli i multikulturně obohaceni: Konala se tam totiž svatba. Copak nevěsta, ta byla z Evropy, ale ženich pocházel z Izraele (jak vyšetřil Věkoš u personálu). Čekali jsme, že tedy proběhnou takové tanečky jako zde. Byli jsme ale zklamáni. Ženich stále koukal do mobilu, možná zval nějaké „imigranty“ 🙂 . No, po tomto zpestření jsme se rozhodli navštívit ještě jiné podniky. Tedy až na Frostíka a Tomase, kteří odmítli odejít (holt Budvar je mocný bůh). Další zastávka našeho sonderkommanda byla v cukrárně. Fakt nekecám. Já si objednal pivo a marcipánovou lišku. Obojí bylo výborné. Kluci popíjeli jak pivo, tak burčák. Při pohledu z okna kavárny jsme zahlédli dvě potácející se postavy, které byly taženy psy. Byli to Frostík s Tomasem. Pro jistotu jsme dělali, že je nevidíme. Po chvilce nastal i pro naši skupinu čas k dalšímu přesunu… Tentokrát k říčce Malši. Tedy do další hospůdky. A i zde to bylo zajímavé: Naše teologické dišputace totiž zaslechl jeden slovenský katolík, který mi připomínal zpěváka z nechvalně známé slovenské pornoskupiny No Name. Jeho agitace neslavila žádný úspěch :-). Ale to už se zase blížil večer a bylo nutné dojít ještě za světla zpět na Rašovku.

IMG_4454Kupodivu, v hlavním štábu Konfederace už Frostík s Tomasem rozdělali oheň a připravili krkovici na grilování. Pivo se zatím utěšeně chladilo v jezírku. Se setměním se znovu rozproudila družná zábava. Vladislavovy koule někdo utrhl a zahodil na trávník, kde je zechcali psi. Alkoobřad proběhl jako obvykle: Bylo veselo a došlo i na kytaru.

IMG_4427V neděli ráno už byl čas k odjezdu. Všichni účastníci vstali v pohodě a nikomu nebylo zle. Čtvrtý ročník Rašovkování hodnotím velmi kladně a příští rok se zúčastním moc rád zase. Možná tentokrát přivezu i vlajku Nového Zélandu 🙂 . Abych to tedy shrnul: Je potřeba občas vyrazit bez žen, protože tohle by nám za své přítomnosti jistě netrpěly 🙂 .

Fotografie: Autor.

IMG_4432

Reklamy
komentáře 3 leave one →
 1. morgarath permalink
  Září 28, 2015 6:52 pm

  Tak to je TRVE KVLT akce!!!:D

  Až na ten Budvar teda. Já se klaním jedině mocnému Radegastu;-)

  • Září 28, 2015 6:56 pm

   Důležité jsou koule, milý souvěrče, koule!!! 😀

   • Frostík permalink
    Říjen 1, 2015 1:47 pm

    Při betonáži mi došli vhodné kameny, tak jsem jednu použil. Budou navždy součástí Rašovky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: