Skip to content

HorguR auk Hup

Duben 18, 2015

Obrázek pohanského posvátného místa v Ranheimu, na sever od Trondheimu, zničeném (!) neevropskou muslimskou ministryní kultury Norska, Hadiou Tadjikovou, aby se vytvořil prostor pro byty rostoucí (přistěhovalecké) populace v Norsku:

afp000254550

Když jsem byl ještě dítě, někdy jsem navštívil starověký Hörgr, pohanský oltář z dob minulých. Nacházel se na kopci a obklopovaly jej vysoké a krásné stromy a na zemi přírodní kruh, používaný starověkými Evropany k tanci a procesím v době hlavních svátků. Atmosféra místa byla báječná a já cítil, jako bych vstoupil branou do lepší doby. Místo bylo prostě prodchnuto kouzlem (tj. ‘magií’).

Má rodina měla letní dům na Stordu, ostrově u  norského západního pobřeží, a když jsme tam přijeli – obvykle o každém letním víkendu po celé mé dětství – plavili jsme se kolem místa jménem Tysnes (‘Tyrovo předhoří’). Nikdy jsme se tam nezastavili, nikdy jsem v Tysnes nebyl, ale cítil  jsem kouzlo oné oblasti; lákala mne, lákala mou mysl a ducha, ačkoliv mé tělo zůstávalo na lodi. Když jsme tolikrát pluli kolem, nikdy jsem se nedíval jinam než ve směru ke Tysnes – a pokoušel jsem se zahlédnout, co tam je.

Vevatnet (‘posvátné jezero’) v Tysnes:

khordkl-108220-86222

vevatnet

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na starých evropských kultovních místech je něco velmi osobitého a všechna promlouvají k těm, co chtějí (a umí) naslouchat. Pouhý vjem takového posvátného místa může být pro evropského člověka iniciací a spouštěčem  dřímajících schopností [česky]. Jsou jako portály do minulosti. Branami k dávným duchům a vlivu – a v Evropě se nacházejí prostě všude; roztroušeny po celém našem kontinentu.

V mém pozdním dospívání jsem velmi oceňoval onu ideu, že můžete nejen cítit ducha a duchy minulosti, ale rovněž je vlastně vidět a možná s nimi dokonce komunikovat – či oni mohou komunikovat s vámi; pokud si nasadíte masku. Naši předkové věřili, že můžete vidět duchovní říši a dokonce do ní vstoupit, pokud si nasadíte nějakou masku, a pak vstoupit bránou (pohřební mohylou, dutým stromem, padacími dveřmi, studnou, po mostě atd). Víme o používání masek v řeckém divadle, ale i v kultu berserků [česky] a různých evropských náboženských tradicích – a v neposlední řadě v našich pohádkách. Idea byla taková, že se museli převléknout za mrtvé, aby získali přístup do říše mrtvých– tak jak máme konat  na Halloween, o posvátném [hallow] večeru, kdy jste posvěceni [hallowed]/zasvěceni – kdy začínáte proces, abyste se stali součástí Hamingja  [česky] vámi zvoleného ctihodného mrtvého.

Pro mě jakožto nadšeného hráče her na hrdiny, od narození rebela a dobře rozmyšleného antikřesťana, přirozeně nebyla příliš zvláštní myšlenka nasadit si takovou masku a pak vstoupit na starověká posvátná místa pohanů. Samozřejmě jsem neviděl kolem sebe žádné vznášející se duchy či přízraky, naši předkové ani nevěřili, že by je vidět mohli, ale byl jsem vskutku inspirován – místem a jeho atmosférou. Mohli bychom říci, že Burzum a jeho hudba čerpá z této inspirace; spojené s pohanskými hargir auk hôp (‘oltáři a chrámy’).

Evropská posvátná místa se často nacházejí na nejkrásnějších místech Evropy, kde ve vás samotná příroda vyvolává pocit úcty a spojení s čímsi duchovním, zvláštním a božským. Jsou tu od toho, aby vás propojila s vaší krví (vašimi předky), vaší půdou (Ôðal) a vaším smyslem života na všech úrovních. HailaR WôðanaR!

P.S. Hargir = pl., horguR = sg.; hôp = pl., hup = sg.

Různé evropské svatyně:

uppsala1Varg Vikernes

6. 6. 2013

Přeloženo z: http://www.ancestralcult.com

lake_nemi_1831

800px-john_robert_cozens_002

tc3a9lc3a9chargement-2

21857178

800px-olympia-zeustempelrestoration

720px-delphi_composite

kopimg_3998-600x399

the-temple-of-diana-as-it-looked-bce-one-of-the-seven-wonders-of-the-ancient-world

woodhenge_recon

pog2

lascaux_2

dolmen_02

stonehenge_sun

Reklamy
komentářů 5 leave one →
 1. Rushwolf permalink
  Duben 20, 2015 10:53 am

  Tak záleží jak to bere.. u člověka co má dle svých slov většinu % genů z neandrtálce… 😀

  • Duben 20, 2015 4:04 pm

   Tady došlo poněkud k nepochopení. Varg tvrdí, že s neandrtálci sdílíme nějakých 99,7% DNA (se šimpanzi je to např. 98,8%). DNA Evropanů díky míšení neandrtálců s Homo Sapiens obsahuje cca 4% výlučně neandrtálské DNA a jen 0,3% výlučně DNA Homo Sapiens. Genofond Afričanů tak DNA neandrtálců vlastně vůbec neobsahuje. V tomto videu to Vargova manželka vysvětluje podrobněji, ta procenta jsou v čase 4:07. Snad už je to jasné 🙂

 2. Duben 20, 2015 6:37 am

  Ta pyramida je různá evropská svatyně jak bejk 😀

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: