Skip to content

O islámu v Evropě

Únor 9, 2015

Mnoho Evropanů vnímá islám jako hrozbu, a proto se vrhají do náruče síly, kterou vůči němu vnímají jako jedinou alternativu, a tím je křesťanství. Z ničeho nic začínají mluvit o ‘našich tradičních křesťanských hodnotách’ a ‘našem křesťanském kulturním dědictví’ atd., zavrhujíce islám jako přistěhovalecké náboženství – a hrozbu.

Ve skutečnosti je křesťanství přistěhovaleckým náboženstvím také  – i hrozbou našim tradičním evropským hodnotám a kulturnímu dědictví. Křesťanství se zde v Evropě prosazovalo asi od roku 500 do 1300 a nahrazovalo naše evropské náboženství (říká se nám….).

Teď si představte, že islám zde v Evropě skutečně zvítězil a z nás všech se stali muslimové, jako se z nás kdysi (prý) stali křesťané.

Po nějaké době, řekněme za tisíc let, vytvoří někdo na Středním východě nové náboženství, a z ničeho nic začnou Evropané mluvit o ‘našich tradičních muslimských hodnotách’ a ‘našem islámském kulturním dědictví’… Budou islám bránit proti této nové hrozbě, stejně jako křesťané dnes brání křesťanství (ano: oni nechrání Evropu, ale křesťanství) proti islámu.

Domnívám se, že naši předkové, kteří bojovali, zabíjeli a umírali za obranu Evropy a  našeho náboženství (tzv. ‘pohanství’) proti křesťanům a jejich cizímu náboženství, by v zoufalství kroutili hlavami, kdyby viděli, jak dnes Evropané berou  křesťanství  za ‘své’ náboženství a nejlepší alternativu k islámu.

V čem se liší, pokud nazýváte cizího ‘Boha’, jehož uctíváte Jehova nebo Alláh? V čem se liší, pokud váš ‘spasitel’ je nějaký odbojný Žid nebo nějaký arabský prorok? V každém případě se jedná o  cizí náboženství, nepřátelské naší evropské přirozenosti.

Nejsme ‘křesťané’ ani ‘muslimové’. Jsme Evropané a máme vlastní kulturní dědictví. Vlastní hodnoty. Vlastní zákony. Vlastní ideály. Vlastní náboženství.

Všechna cizí náboženství jsou nepřátelská vůči nám i našemu evropskému duchu. A jak křesťanství, tak islám jsou  cizí náboženství.

Sláva evropským božstvům! Sláva a Radost!

solhvervVarg Vikernes

6.2. 2015

Přeloženo z: http://www.ancestralcult.com

Reklamy
komentářů 12 leave one →
 1. Únor 13, 2015 8:20 am

  Michal Kaunmann Barda, morgarath: Nic se tu nepromazávalo. Ta debata k článku proběhla na jiném serveru, i když by se samozřejmě spíše hodila sem.

 2. Únor 13, 2015 7:50 am

  přišel sem se podívat na ty inkviziční komentáře ,ale žádný tu nevidim. to to mažete? škoda! člověk by se aspoň zasmál….

 3. morgarath permalink
  Únor 12, 2015 5:47 pm

  Tady to někdo promazal, když vyšel nový článek o zlu a nenávisti jak se tady měli ozývat ochránci svobody a demokracie, jací to jsme xenofobní a islámofobní pseudopohané? Rád bych se těm jejim žvástům zasmál, ale asi bych se nedozvěděl nic nového 😀

 4. Vladislav permalink
  Únor 12, 2015 3:09 pm

  Tento článek Varga Vikernese má jedinou chybu: neobjevil se v mainstreamových médiích. Existují tam už blogy a existují lidé, kteří takto píší, ale teprve v den, kdy se toto bude schopné objevit na první straně plátků typu Dnesu nebo Práva, se začne něco doopravdy měnit.

  • lomikel permalink
   Únor 12, 2015 3:23 pm

   to nebude nikdy, mainstream media jsou kontrolovany korporacemi ktere skrze ne prosazuji urcitou agendu, od soft plosneho promyvani mozkuu za ucelem nastaveni zadoucich paradigmat v polulaci az po hard cilene utoky na konkretni jedince, organizace, staty ktere jdou proti cili agendy.

   Varg se tam nikdy nedostane, maximalne jako podstrasujici priklad 🙂

 5. Darkdir permalink
  Únor 12, 2015 11:14 am

  Islám bere ateisty jako 0% lidi. Já, jako ateista bych byl okamžitě mrtev.

  • lomikel permalink
   Únor 12, 2015 2:23 pm

   bere tak i „pohany“, obdobne jako je bralo krestanstvi pred 500 lety, krestane byly prinuceni se prizpusobit spolecnosti bez nabozenske hegemonie. islam (zatim?) ne a nemyslim ze to bude za nascih zivotu, islam je ve stavu expanze ( pomaly ci rychly jihad) stejne jako bylo krestanstvi.

   nabozenska hegemonie bere tak i „pohany“, obdobne jako je bralo krestanstvi pred 500 lety, krestane byly prinuceni se prizpusobit spolecnosti bez nabozenske hegemonie. islam (zatim?) ne a nemyslim ze to bude za nascih zivotu, islam je ve stavu expanze ( pomaly ci rychly jihad) stejne jako bylo krestanstvi.

   nabozenska hegemonie semele, dostane li se islam v evrope k realne moci, vsechny i uzitecne multikulty idioty kteri ho dnes propaguji, tedy pokud nekonverguji.

   islam neni jen nabozenstvi ale forma usporadani spolecnosti ( je to statne-nebozenska ideologie) zalozene na uceni Mohameda a jeho nasledovniku. Neni kompatibilni s soucasnou sekularni spolecnosti, ktere umoznuje realizovat svou viru/ ci neviru soukrome.

   Obecne je nabozenska hegemonie fci monoteismu ( politeiste z definice paradigma tim trpi mene) a stadia vyvoje daneneho nabozenstvi – zde je ten podstatny rozdil vuci krestanstvi ( posun faze).

   —-

   vaha „pohanu“ v soucasnem boji o charakter evropy neni velka, valcit najednou s obema monoteismi nedava smysl, takze ja ocenuji krestany pokud se alespon pousi neustupovat islamu na sve, po tech staletich jiz mohu rici, domaci pude za zachovani spolecnosti bez nabozenske hegemonie.

   • lomikel permalink
    Únor 12, 2015 2:57 pm

    koukam ze tam mam prvni odstavec dvakrat, omluvam se prepisoval jsem to a zapomel odmazat zacatek.

    —-

    jeste poznamka

    islam je na jednu stranu pouzivan jako strasak, mimo jine, k homogenizaci evropy a prohloubeni jeji zavyslosti na USA, zaroven ma islam ale sve historicke a stale zive ambice co se sireni tyce. vozeni muslimu do evropy melo snad kdysi za cil zajisti levnou pracovni silu pro korporace, dnes jde spise o socialni inzenyrstvi masivnich rozmeru. tak treba valka v libie v rezii USa a Francie resila vice vci najednou, odstoupeni kadafiho od petrodolaru, kontrolu ropnych nalezist a dalsi zdroj imigrace pro evropu. Situace v libie neni omyl nebo nahoda ale zamer.

   • lomikel permalink
    Únor 12, 2015 3:05 pm

    tazke mame traskavou smes nabozenstvi jedine pravdy ve stadiu expanze, destrukci statu v rezii USA kde dochazi k prevzeti vlady radikalnimi islamisty ( o to same co v libie se pokousi v syrii, rozpad vcelku umirneneho statu a jeho konversi na rozvracene uzemi pod vladou radikalu ) a masivni imigraci muslimu do evropy podporovana multikulty ideologii.

 6. Únor 9, 2015 11:36 pm

  Proč vlastně ne.

 7. Eicherik permalink
  Únor 9, 2015 6:13 pm

  Svatá pravda.

 8. morgarath permalink
  Únor 9, 2015 5:54 pm

  HailaR WodanaR!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: