Skip to content

Pohanství a „Blbec k večeři“

Leden 29, 2015
tags:

Blbec 2140825-04-diner-de-cons-1998-11-g„Učený hlupák píše svoje nesmysly lepším stylem než hlupák nevzdělaný. Nejde však o nic menší nesmysly.“

Benjamin Franklin.

Uff… Tak dnes to bude vážně nevážné 🙂 . Moc asi chodím na FB. Nedělá mi to dobře. Jsem členem tří flusbrokových „pohanských skupin“. Říká se, že „nejhorší je srážka s blbcem“. Jen bych dodal, že internetový blbec je ta nejhorší věc na světě, snad jen s vyjímkou Baracka Obamy. Někdy jen vyděšeně koukám, co se tam řeší a hlavně, kdo tam co píše. Viděli jste kultovní francouzskou komedii Blbec k večeři z roku 1998? Ne? blbec dinercons2Určitě se na ní podívejte 🙂 http://www.csfd.cz/film/32228-blbec-k-veceri/ . Je to film o tom, že někteří arogantní buržousti sbírají blbce do kolekcí, jako běžný plebs třeba pivní tácky. Buržoust nejsem, arogantní občas jo, ale internetové blbce jsem fakt nikdy sbírat nechtěl. 😦 Jenže prostě si jich nešlo na tom FB nevšimnout.

Ano, přiznávám: Mýlil jsem se!!! A vysvětlím vám proč: Dlouho jsem psal o pohanech v Čechách jako o „komunitě“. Nic takového to není. Jde totiž o subkulturu. A jako každá subkultura, i tahle je totálně nejednotná a plná protikladů (např. vlastenci versus sluníčka). Česká pohanská subkultura se neshodne ani na tom, jakou barvu má lejno. A přesto se najdou jedinci, kteří stále chtějí někoho sjednocovat. Zakládat „církev“ nebo bozi vědí co… To zní skoro jako ono bartkřesťanské „vlk bude líhat s beránkem“. No prostě blbost. Tito jedinci (já je fakt sbírat nechtěl, ale začal jsem si to zapisovat), se také schovávají za mlhavý pojem „my“. Chápu, do „my“ se dá krásně schovat, je to takové anonymní. Kdo je to „my“? Cituji: „Na první pohled je neviditelné, ale když ho v sobě jednou ucítíme, jakoby se clona několika tisíců let rozplynula a my se vrátili zpátky domů. Věci v životě začnou mít zase smysl, a když pak kráčíme po zemi, už se na ní nemůžeme dívat stejně. Cítíme vzájemné propojení veškerého tvorstva, úctu k dávným bohům, duchům přírody, uvědomujeme si podstatu vlastního bytí a hluboko uvnitř víme, že odkaz našich praotců a pramatek je stále živý. Jako bychom se mohli opět dotknut jejich způsobu života a s nimi i starých životních mouder a vzít si z nich ponaučení pro náš současný život…“ Vážení čtenáři, já se tedy skutečně necítím být propojen s „veškerým tvorstvem“, včetně pedofilů, filatelistů, nekrofilů, cyklistů a třeba homosexuálů a hlavně blbců. O to bych vážně nestál! Když se proti takovému „my“ ohradíte, dozvíte se, že: „Je smutné, že člověku, který na toto téma přednáší a je podle všeho celkem sečtělý, uniká v podstatě základní princip pohanství.“ A jaký že je ten „univerzální základní princip pohanství“? Asi ono všeobjímající „my“… Ano, to mi opravdu uniká.

Blbec czfjg8yburmf5dcjjrs8r42t52e9d4b5Nedávno proletěla internetem fotka, na které jsou oddáváni dva britští homosexuálové, prý pohané. Jako, jestli si doma natrhujou zádele, je to jejich věc, ale pro bohy, proč by se to mělo propagovat u pohanů? Opět citát z jedné internetové diskuse: „To je hnus!“ Odpověď: „Jsi netolerantní, my jsme tolerantní a tvůj názor je jako ze středověku.“ Povšimněte si prosím opět toho „my“ 🙂 . Co z toho vyplývá? Že ve jménu blbosti jsou někteří „my“ tak tolerantní, že jsou velice netolerantní k těm, co jsou netolerantní. Už se v tom ztrácíte? No, já taky 🙂 . Proto říkám: „Já jsem netolerantní! Nemám rád blbce a cyklisty!!!!“ Co se bude za pohanství vydávat příště? Pedofilie, koprofilie (asi má někdo rád kopr?!), filatelie nebo snad nekrofilie?! A „stejně jseš nácek“, jak se ve jménu „tolerance“ dozvěděl onen znechucený uživatel FB 🙂 .

Přiznávám podruhé: Mýlil jsem se! Měl jsem za to, že blbce, včetně těch internetových, lze zkultivovat. Nejde 😦 … Vzdělaný blbec si bude stále myslet, že je génius a nevzdělaný blbec vlastně taky. A uplně nejhorší je aktivní internetový blbec: On vám někdy chce snad i pomoci… Pětkrát za den vás označí v diskusi na FB, která vás vůbec nezajímá a pod všechno co kde napíšete, nezapomene napsat: „Luxusní!“ Někdy to dost unavuje. Pamatujte si zlaté pravidlo: „Blbec má vždy pravdu.“ To je třeba mít na paměti. Jemu prostě nevysvětlíte, že je blbec. Nemá to cenu. Viz opět citát: „Wyda je druidské cvičení. Sežeň si knihu Léčivá síla Druidů v ní se o tom dočteš.“ Oponent: „Umělý konstrukt německých fantasy autorů.“ A co se dozvíte?: „Jo a na FB toho muže spousty pisálku napsat spousty a taky to dělají, třeba proto aby někoho pošpinili. Já věřím, že oni autoři cestovali po Irsku a skutečně se cvikům Wydy učili od lidí kteří toto učení uchovaly.“ Ne, nehádejte se s blbcem… fakt je to ztráta času 🙂 .

IMG_3177Přiznávám potřetí: Mýlil jsem se!!! Domníval jsem se, že blbce můžete porazit. Že blbců je v pohanské subkultuře méně, než v jiných spolcích. Nad blbcem však nikdy Slunce nezapadá. Blbec je věčný! Co tedy s blbci a těmi internetovými zvláště? Jsou dvě možnosti. Ta první je následující: Ignorujte ho. Blbec je jako gumový míček, čím více s ním fláknete, tím výše bude skákat. Postupovat můžete takto: https://www.youtube.com/watch?v=6_6DjikAEfY . Druhá možnost je, že si z něj prostě budete dělat srandu. Citátem jsem začal, citátem také skončím. Jak pravil Lou Fanánek Hágen: „Vyznávám rasismus vůči blbejm lidem.“ Podepisuju 🙂 . A přeju vám dobrý lov, odkaz Václava Lahve, plnou petku rumu, pevnou stolici a hlavně „yeah“ – ať už je to cokoliv 🙂 .

Fotografie: Chlívek je od Šrouba, značka od autora.

Reklamy
komentářů 14 leave one →
 1. Únor 1, 2015 7:58 pm

  Zde je velice povedená reakce 😀 http://pohanstvi.blogspot.cz/2015/01/co-pohan-to-romantik.html

 2. Frostík permalink
  Leden 30, 2015 6:36 am

  Luxusní 🙂
  Tak katastrofální to není. Ale jelikož je PK aktivní v propagační činnosti a to díky Mysličovi, musí připahovat takové blbce. Omlouvám se, abych byl korektní k té třetině populace co má IQ pod 95 nebo svoji mozkovou kapacitu nevyužívají, jde o oponenty. Pokud vím, jsou to tytíž opakující se jedinci. O to, jsou neůnavnější v roli oponentů.

 3. morgarath permalink
  Leden 30, 2015 12:13 am

  Blbci jsou všude, ale protože nemám fb (amen:-D) nemusím se s nimi rozčilovat aspoň tam. Kdysi dávno to bylo jednoduché, když se někde objevil nějaký blbec, tak ho vyloučili z klanu a on pak byl sám, a pokud nezemřel, připojil se k dalšímu blbcovi z jiného klanu. A jak lidi začali upadat, bylo těch blbců najednou víc než těch normálních a ti začali vyhazovat je, jako jsem se o tom dnes přesvědčil v tomto článku. (teda alespoň doufám, že se to tak dělo, jinak si nějak nedovedu představit, proč je všude kolem mě tolik blbců :-D)…

 4. Anonymní permalink
  Leden 29, 2015 10:36 pm

  Koprofilie není nezřízená záliba v kopru, ale v lejnech…což nijak nevybočuje z z tématu, neb se nažvaní nehorázně s…ek.

  • Leden 30, 2015 4:34 am

   Nepovídejte…. tak to je tam ta značka z Jihlavské zoo asi správně co? 😀

 5. Figi permalink
  Leden 29, 2015 10:30 pm

  Mhmm, jen takový dotaz- autor je na koloběžky, že tak nesnáší cyklisty?:-D

  • Thr permalink
   Leden 30, 2015 8:12 am

   Koloběžky jsou super…

  • Frostík permalink
   Leden 30, 2015 10:00 am

   A to autor nevlastní automobil. Dost kolařů žije jen díky mé předvídavosti a reflexům.

 6. Wolos permalink
  Leden 29, 2015 8:00 pm

  Co čekáš Mysliči od dvakrát rekatolizovaného obyvatelstva (pohusitská doba, Obnovené zřízení zemské), kdy každý, kdo kladl oficiální doktríně odpor, byl zabit nebo vysídlen (až 1/3 obyvatelstva)?
  Setkáváš se „in natura“ s potomky těchto několikrát „normalizovaných“ jedinců. Čtyři generace zpět je to 30 předků (2+4+8+16), pět generací zpět už 62. Všichni se modlili k Pánubohu, propojeni neviditelným poutem katolicity.
  Protestantů tu moc nezbylo, takže jde hlavně o potomky katolíků. Abych nezapoměl, byla tu ještě normalizace komunistická. Vedoucí úlohu Církve na cca 2 generace převzala Strana. A učila namísto lásce ke kléru a pánubohu z Vatikánu, lásce ke kádrům a pánubohu z Moskvy.

  To se někde zákonitě projevit musí.

  S výsledkem tohoto hybridizačního a sebedebilizačního procesu je těžko se přít. Je to totéž co se přít s katolickým nebo muslimským věřícím. Ti jsou na rozdíl od těchto jedinců se svými doktrínami alespoň obeznámeni, kdežto hybrid bude vášnivě argumentovat tím, co si někde přečetl před dvěma hodinami, s tím, že tomu pevně věří, protože to podporuje jeho skrytý hlad po „my“, jakožto náhražce za nefunkční rodinu z které pochází. Vlastní světonázor a pravidla hry, která by dodržoval, pochopitelně nemá, jinak by byl proti internetovým rychlokvaškovým amatérským článkům víceméně imunní.
  Je to tedy u takových jedinců případ vhodný spíše pro psychoterapii, než pro vkládání sebe sama do oblastí víceméně neprobádaných, kde při naivním zacházení s vážnými obsahy ducha hrozí těžké psychologické poruchy. Katolíci to raději tabuizovali, aby neriskovali. Také možnost, ale zůstali díky tomu povrchní. Avšak uchráněni.
  Případi, které cituješ, tam zas naopak hledají náplasti na svoje nezhojená ega, drásaná generací Husákových dětí, která je počala v alkoholovém opojení někde na diskotékách, a pro svůj módní individualismus a nutnost pracovat pro nadnárodní kapitál, aby bylo na dovolenou v Chorvatsku a vytuněný bourák, na ně nemá proto příliš času. Nedopadá to dobře, jak vidím i z Tvého článku, který zachoval citace jejich názorů. Díky za něj.

  S označením pohanství coby subkulturou vřele souhlasím. Jedná se se vším všudy o subkulturu křesťanskou.
  Právě to nádherné demaskování se v podobě univerzalistického „propojení veškerého tvorstva“ je jádro pudla, kterého se vyplatí si všímat.

  Mňouká-li to jako kočka, přede-li to jako kočka, chytá-li to myši jako kočka, leze-li to na strom jako kočka; má-li to drápky, slechy a ocas jako kočka… je to kočka. I kdyby nám to stokrát tvrdilo, že je to pes. O takové kočce můžeme maximálně prohlásit, že má bordel v hlavě.

  Po nalezení ztraceného nebo dokonce nikdy nevybudovaného sebevědomí však kočka postupně začne připouštět, že je kočka. To ale znamená opustit bublinu „pes“ (v případě jedinců citovaných výše je to opustit bublinu „pohan“). Což není snadné. Ale jde to, a takový krok velmi osvobozuje. Sám jsem si jej prožil.

  ω Wolos ω

 7. Leden 29, 2015 7:07 pm

  Nevim, co ti vadi na starych zivotnich moudrech. Treba eskymaci maji „nikdy nejez zlutej snih“.

  • Leden 29, 2015 7:16 pm

   Naopak 😀 Čím dále si více a více vážím mouder našich předků… A přiznávám, mýlil jsem se 🙂

 8. lomikel permalink
  Leden 29, 2015 6:36 pm

  clanky na sebe hezky navazujii …

  mam jen jeden dotaz, kdyz tedy bijem blbce, kde to skonci ? je vira v A mena blba nez vira v B protoze A bylo zapano pred par staletimi ? aby z toho nakonec nebyl ateismus. takto lze zariznou cokoli, ciste dle osobnich preferenci.

  • Medvidek permalink
   Leden 30, 2015 5:59 am

   Něco takového už jsem zažil dříve. V trochu jiném odvětví lidského bytí. Byli dvě lehce odlišné skupiny, které měli svůj řád. Přesně dané pravidla. Pak byli lidé, kteří tam chtěli, ale pro blbost nebo neschopnost akceptovat pravidla, nebyli přijati případně vyloučeni. Tak si založili svojí vlastní skupinu, kde brali všechny, úplně všechny. Zařídili mediální zpropagování, sehnali nějaké peníze. Postupem času už se nemluvilo o ničem jiném. Navalil se na to multikulti aparát. Zařídil více peněz, více slávy. A začal postupně ničit ty původní dvě skupiny. Ve skupině blbců se lidi začali prát o moc a peníze (nesmrtelná teta závist) a aparát celou skupinu ovládl. Z původních dvou skupin sice zbyli nějací lidé, kteří stále žijí, ale sotva přežívají, natož aby mohly něco podniknout. Protože už o nich nikdo neví, noví lidé se rovnou obrací na novou skupinu. Tam se chytnou a už jedou v pokroucených kolejích, přestože jejich původní záměr byl čistý. Jde o to, že v „pohanství“ se děje to samé. Jsou tu lidé co si dají tu práci, přečtou nespočet publikací, srovnají si to s dochovanými nálezy, něco vyzkouší. Teprve pak jdou s kůží na trh. Těch lidí nejní málo, jenže spousta lidí si zadá do vyhledávače pohanství, vyskočí na ně wida, korespondenční drujdství a podobné píč…ny a protože je to pro ně jednodušší tak začnou se věnovat tomu. Ti lidé by byli i dobří a aktivní, jenže by potřebovali popostrčit. Tak jdou tou pro ně jednodušší cestou. A původní výra našich předků upadá v balastu smyšlených a vysněných vír (List, Landa, drujdi, čarodějnictví atd..) Já nechci aby to dopadlo jako můj úvodní přiklad. Proto označení pohan se odnaučuju používat a nahrazuju ho přímím názvem. Kelt, Slovan, Asatru a jiní. A pokud někdo začne svůj nový balast nazývat původní vírou, stává se mým nepřítelem. Nejsem žádný průkopník víry, jarl, kněz nebo někdo kdo by chtěl někoho učit. Jsem jen jeden z mnoha, z rodu sedláků kam až paměť mého rodu sahá.

  • Frostík permalink
   Únor 4, 2015 8:56 am

   Nejde o víru, ale o fakta. Jak můžeš věřit něčemu, co odporuje nevyvratitelným faktům? Věřím, že nebe, bez mraků, je zelené, ač všichni tvrdí, že je převážně modré, obarvované ráno a navečer sluncem. Buď jsem barvoslepý, nebo neumím barvy a nebo věřím nesmyslu.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: