Skip to content

Menhiry dosud stojí

Listopad 9, 2014

Tento blog se věnuje hlavně našim předkům a tomu, jak můžeme obnovit všechno dobré, jež kdysi existovalo, ale dnes již není.


Jakožto pohan zavrhuji křesťanské pojetí hanby a pokory ve vztahu k našim předkům. Ať už naši předkové udělali cokoliv špatného, už to tu není, avšak cokoliv udělali dobrého, vždy to bude s námi. Měli bychom být na ně nejen hrdí v soukromí, ale rovněž aktivně dělat vše pro zachování jejich památky. My jsme oni, protože z nich pocházíme a neseme s sebou nejen jejich DNA, ale rovněž jejich ducha. Žijeme, abychom přispěli ke  Cti [česky] našich předků, jimiž jsme my samotní.

Židokřesťané by to nazvali «vychloubáním», ale proč by nás mělo zajímat, jak tomu říkají tito nuzní, neznalí, Žida uctívající otroci? Měli bychom se chlubit svým původem, pokud cítíme, že k tomu máme důvod – a jakýkoliv veliký člověk ve vaší rodině samozřejmě takovým důvodem je! Chlubte se! Řekněte nám, od koho pocházíte, co dobrého vykonali, čeho dosáhli! Pokud to uděláte, zároveň nám říkáte, kým jste vy!

Evropany (původně) necharakterizovala jejich živnost, ale odkud pocházejí; jména jejich rodičů a  (později) názvy jejich rodinných (Ôðal) majetků – a pak nakonec v éře křesťanství jejich živnost.

V pohanské minulosti zdravili cizince takto: ukázali své prázdné ruce, že v nich nedrží zbraně, pokud přicházeli v míru, popřáli cizincům zdar a štěstí, a řekli jim o tom, kdo jsou. Poskytli jim alespoň svá jména, jména svých otců a odkud  pocházejí, a často rovněž jména svých prapředků a velikých a slavných mužů svého rodu. Byli čestní, odvážní a hrdí! Proč bychom dnes měli být jiní? HailaR WôðanaR!

Na paměť mrtvého, který se vrátil!

grandson_menhir

Varg Vikernes

31.5. 2013

Přeloženo z: www.ancestralcult.com

Reklamy
komentáře 2 leave one →
  1. Frostík permalink
    Listopad 11, 2014 2:55 pm

    Áno, souhlasím a podpisuji v plném rozsahu.

  2. Listopad 10, 2014 10:42 pm

    Tentokrát souhlasím s Vargem naprosto a bez připomínek. 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: