Skip to content

Luňák červený: Moderní alegorie příběhu našeho lidu

Říjen 30, 2014
tags:

oJsem velmi šťastný, že se mi nakonec podařilo uniknout z městského prostředí a dnes žiji ve venkovské části Británie. Nedávno jsem se zavřenýma očima ležel venku na zahradě a najednou jsem nad sebou uslyšel známý zvuk ptačího volání. Ten hlas jsem okamžitě rozpoznal a hned mě naplnil pocitem že v Mitgardu je všechno v pořádku. Otevřel jsem oči a spatřil jsem výraznou rozteč ocasních per červeného luňáka. Je to opravdu krásný dravý pták. Jeho hnízdění pozoruji přímo z oken svého domu už pár let. Rodina luňáků zde úspěšně vyvádí mladé každý rok.

Moje žena a já jim často připravujeme jídlo a jsme vzrušeni pokaždé, když zakrouží nad domem, snesou se dolů do naší zahrady a přijmou, co jsme jim přichystali. Ten podivuhodný zážitek blízkého setkání nelze popsat slovy.

A jak tak ležím a pozoruji to ptačí kroužení a luňáka, který se pokouší na vzdušných proudech dostat výš a výš, tak najednou zjišťuji, že moje mysl sklouzla do jakéhosi nádherného snu. Nebyl to úplně spánek, ale rozhodně to nebyla bdělost. Nejdřív jsem přemýšlel o mnoha věcech, ale potom se moje mysl ustálila. Cítil jsem vanutí vzduchu po mé tváři a najednou jsem si všiml, že totéž cítím i po celém těle. Byl jsem vysoko na obloze, kroužil jsem a nabíral výšku. Cítil jsem vzrušení z pohledu z ptačí perspektivy a bylo to úžasné.

Během tohoto „letu“ jsem si uvědomil, jak blízký vztah mám k duši tohoto ptáka. Nebyla v tom pýcha, bylo to jen zvláštní prolnutí naší podstaty a našich duší. Dnešní úspěšný život červeného luňáka není samozřejmost. Ve skutečnosti je to jen pár generací dozadu, kdy byl u nás tento úžasný tvor takřka vyhuben. Luňák byl intenzivně loven a pohled na jeho místo v přírodě byl deformovaný. Důležitost jeho samotné existence v krajině byla zpochybňována. Mnohé ptačí rodiny byly otráveny a mnohá hnízdní stanoviště zničena. Luňák byl pravidelně démonizován a lidé byli povzbuzováni k jeho odchytu a zabíjení.

Těch, kteří se snažili změnit tento stav, než bude příliš pozdě, bylo jen několik. Dalo by se říct, že téměř bezvýznamně málo. Bylo sice docela dost lidí, kteří uznávali, že by se něco mělo udělat, ale nebyli připraveni k akci. Prostě doufali, a věřili, že se to změní samo. A byl to právě tento postoj, který zánik a genocidu luňáků ještě urychloval.

Hrstka statečných, kteří se cíli zachránit luňáky zcela oddala, však stále odolávala. Nehledě na špatnou situaci se odhodlaně snažila uskutečnit změnu. Prostřednictvím akcí těchto několika lidí, kteří neúnavně vysvětlovali neopodstatněnost protiluňáčí propagandy, se nakonec postoj společnosti změnil. Objevila se nová hnízdní stanoviště, daly se do pohybu šlechtitelské programy a změna v povědomí lidí nakonec způsobila i změnu v realitě.

Došlo mi, že situace tohoto velkolepého zvířete a ochrany jeho místa v přírodním světě se podobá situaci lidí, kteří se snaží žít v souladu s původními britskými hodnotami. Britské ostrovy jsou domovem mých předků. Způsob života našich lidí se ale dramaticky mění a naše duše našeho lidu klesá, slábne a čelí vyhynutí.

To všechno mi proběhlo hlavou, když jsem letěl nad krajinou jako červený luňák. Sen nebo vize, které se mi přes tohoto ptáka dostalo, mi odhalila mnoho.  Nejdůležitější pro mne bylo poselství, že je třeba být vytrvalý a i tváří v tvář opozici se řídit duší svého lidu a svými vizemi.

Sláva víře,

Sláva našim bohům a bohyním,

Slava matce Jord a všem jejím svatým bytostem!

Ze stránek The Odinic Rite přeložil Miky

Reklamy
komentářů 26 leave one →
 1. lomikel permalink
  Listopad 2, 2014 8:48 am

  vzhledem k zdejsimu foru pridam par spiritulanich konsequenci, ktere na tamto forum nemelo cenu davat 🙂

  – Zemi je jedno jeslti vymreme nebo ne, neplest si zemi s biosferou. Bytostem ktere jsou vazane na biosferu to jedno neni, protoze ji vemem se sebou ve znace mire, ale nic moc s tim neudelaji. Jiste jste si vsimly ze to co funguje v rozmeru jedince nebo male skupiny, nefunguje v ramci vetsich skupin. Moc Bytosti a Bohu/Bohyn se at se to libi nebo ne (a at si volime jake chceme paradigma), se uzce vztahuje k lidem propojujicim svety. Ostatne v mistnim paradigma Ragnarok bude, coz v podstate souhlasi s tim co pisi v predcozim postu, jen to zni lepe a romaticky 🙂

  – Lide, kteri jsou soucasti biosfery i sociosfery se nikdy nebudu gruppen objimat, vzdy se diskriminuje, vydeluje a ohranicuje at uz ze zistnych duvbodu nebo ciste proto ze pro prakticke stranky zivota to je existence nutne.

  – lide si vzajemne konkuruji, na urovni biosfery, jako kazdy zivy organismus, tak i v sociosfere. Pokud nektera cast lidi podlehne memu o objimani vsech tak jen neuspela v teto konkurenci, podlehla sociokultrnimu parazitu (memu) – RIP. Je treba najit rovnovahu bez excesu na jednu (objimani) ci druhou stranu ( zabijeni) uz proto ze oboje je pouzivani jako nastroje ideologie a prase s masou.

  – pokud nekdo citi vinu napr. za lidske dejiny, a chce se z ni vykoupit, tak je to jeho osobni problem. Vubec se divim ze jeste neukoncil svuj zivot nejakym ekologicky setrnym zpusobem :). Na lakave volani abych se k nemu pripojil neodpovidam. Je to horsi verse prazita, ne jen ze se mame objimat, ale jsme horsi a proto se mame nechat jeste ojebat, omluvit, posypat hlavu popelem, nechat si ji uriznout etc.

  – pri pomoci komukoli, je treba resit to zda pomoc neprohlubuje proble, resi zasadni prediktory situace a ne jen vedlejsi dopady, nebo dokonce vytvari medilani krity pro ty kteri situaci prubezne dojebavaji. Par prikladu:

  Afgan – anglosioniste tam potrebovali nainstalovat svuj rezim z duvodu obklicovani SNS a zkapitalizovani prirodnich zdroju. Nase mise je jen zasterkou, ze to usaci jako nedelajis sami. Pomoc ktera je tam take realizovana formou vyukovych programu trebas je jen tou zasterkou.

  Libie – anglo-franko-sioniste rozjebali zemi, nechali bestialne zabyt kadafiho proto ze se pokouse odejit z trhu s ropu vazanych na dolar. Vysledkem je obcanska valka a masivni proud uprchliku do evropy. Resit to tim ze je bude prijimat neni reseni, je to vedlejsi bonus cele akce, USA potrebuje evropu homogenizovanou na NWO substrat. Masivni imigrace je jedna z cest. Reseni je zaistit nekde na hranicic z egyptem bezpecne uzemi, postavit tabory s lekarskou peci + vyukou a VYBUDOVAT ARMADU Z UPRCHLIKU, ktere pak pod mandatem osn provede pacifikaci zeme. Prvni volby tak za 5-10 let, do te doby mandatni uzemi OSN. Tohle neprojde z duvodu toho ze si to anglo-sioniste nepreji, oni chteji odtrhnou cast libie kde je ropa a na zbytek se vykaslat.

  Tazke tohle ze je moje vina ? Tohle ze je moje verse prvotniho hricu ?! Spadl jsi Dariku na hlavu ?:)

 2. lomikel permalink
  Listopad 2, 2014 8:17 am

  zrovna tento tyden jsem byl v podobne disusi, kde jsem postnul tohle:

  zkusim trochu zobecnit odhlednu li od vedome participaci na cistych zlodejinach marketingove a propagacniho prumyslu, stretava se tu pevna vira v technologii a inovace jako semo-sebe opravujici a dopady resisi ideove-realizacni system s virou ze tento samoopravujici se system je priroda ktera navic zajisti dostatek zdroju pro, ne jen prezivani, vsech.

  muj nazor je ze neplati ani jedno, lidi je jak s*** a chteji jist, pit, vymesovat, bydlet, pouzita inet atd. kazda tato aktivita nadmerne zatezuje ekosystem ( i ten industrialne-zemedelsky ktery se vyvynul pusobenim (ne jen ) cloveka. Zatezuje ho jednak z duvodu mnozstvi lidi (kvantita) a dale tim ze se do ekosystemu vnaseji casti ktere nelze zapojit do jeho cykly hmoty a energie a ktere casto funguji jako jedy pro biologicke casti ekosystemu ( tedy i lidi).

  Tak jedni veri ze svet spasi technogie ktera zajisti konfort k dalsimu mnozeni a spotrebe a dalsi ze navrat k pritode. IMHO ani jedno.

  – kazda technologie (vijma zcela organicke plne zapojene do cyklu ekosystemu) vice ci mene parazituje na zdrojich ekosystemu, pouziva je a system znehodnocuje z pohledu stabilty a obnovitelnosti zdroju ( jedine obnovitelne jsou ty zcela zapojitelne – organicke).

  – technologie je navic driven by capital, tj. je cilena na maximalizaci zisku a prehozeni nakladu na 3rd party, v konecnem dusledku je 3rd party ten ekosystem. Viz. treba frakovani.

  – z pohledu entropie nemuze byt rec o tom ze nejaka technologie poskytne dostatel energie k tomu aby po sobe zcela uklidila, odhlednu li od dalsich limitu napr. vyclenitelnosti vsech neorganickych prvku vyroby a uziti technologijejich reorganizace na prvky organicke.. To je fyzika.

  – pokud by prestala byt vyuzivana soucasna technologie dojde k vymirani ktere nastavi pocet lidi ( a ostanich bilogickych casti ekosystemu) tak aby odpovidali zdrojum ( potravniny, leciva, teplo primarne).

  – navrat k prirode je nerealizovatelny vzhledem k aktualnimu stavu nerovnovahy – prelidneni, jiz existujici zatez zpusobena provozem technologii kterou lze jen obtizne regulovat i pokud jsou technologie na dnesni urovni a je relativni dostatek zdroju k odstaveni/sanaci/konzevraci technologickych celku na ktere se proste nezle vykaslat a nechat je zarust travou

  – lidska povaha nedovoli nevyuzit jakokoli monzost ziskani vyhody na ukor kohokoli, tedy vcetne ekosystemu.

  Zadne reseni neni, lidstvo ceka bud jadena valka a rychly konec, nebo delsi postupne vymirani zpusobene rozvalem ekosystemu. Ale protoze zivotnost kazdeho jedince je relative kratka, tak vzdy muze doufa ze prezije dostatecne dluhou, e.q vyhne se masivnimu rozvalu, aby si to tu poradne uzil a zemrel v klidu v nemocnici na hadickach pod morfiem ;).

 3. Darik permalink
  Listopad 1, 2014 12:14 am

  Až vymřeme tak si konečně Matka Zem odpočine, nabere sil a opět povstane v plné kráse. S námi to bohužel nejde, aspoň zatím ne.

  • Listopad 1, 2014 3:34 am

   Dariku, ty jsi trochu nepochopil o čem ten článek je. 🙂

   • Darik permalink
    Listopad 1, 2014 12:18 pm

    Pochopil, ale ten komentář měl být reakcí ke komentáři morgarath, akorát, že jsem si neuvědomil, že mám kliknout na odpověď. Článek je krásný a dobře přeložený. Pro hodně lidí svým blogem a svou prací odvádíš poctivou a krásnou práci.

  • morgarath permalink
   Listopad 1, 2014 12:53 pm

   No já netvrdím že musí na planetě „žít “ sedm miliard lidí, jen je smutné že jeden vymírající druh chrání ostatní druhy před vyhynutím ale o svou budoucnost se vůbec nestará…

   • Darik permalink
    Listopad 1, 2014 1:19 pm

    No nevím jestli my bílí vymíráme, ale pokud ano třeba je to tím, že vymřít máme. Ono asi nejde o to kolik nás je, ale jak se k Matce Zemi chováme. Jen jí devastujeme, ničíme a jsme snad jediný druh který se snaží vyhynout vlastním přičiněním. Ti ostatní druhy si záchranu zaslouží. Jsou ti co černému kontinentu a jeho lidu pomáhají, ale kolik je bílých kteří ho do dnešních dnů drancují a manipulují ve svůj prospěch? Dalailáma řekl, že největší škodná je na Zemi člověk a s tím já plně souhlasím a kdyby se to mělo seřadit podle ras tak my máme prvenství.

   • morgarath permalink
    Listopad 1, 2014 7:34 pm

    Samozřejmě, že bílí lidé vymírají, to není žádná novinka. Jestli to tak má být nebo ne, je otázkou…
    Je mi jedno kolik jich černému kontinentu „pomáhá“ a kolik jich drancuje a škodí. Nezajímá mě ani jedna skupina, jelikož ke každé z nich cítím opovržení, že s něčím takovým vůbec ztrácí čas. Lidé by měli myslet na dobro svého lidu, svého okolí, a ne zachraňovat někoho přes půl zeměkoule a mít bordel před vlastním domem. Takoví lidé by mě osobně a ani Zemi nechyběli ale kvůli tomu nedopustíme přece vyhubení celého druhu/druhů bílých lidí…
    Co tím myslíš že my v tom ničení máme prvenství? Dalajláma mele z cesty, není škodná člověk, ale člověk, co dává přednost vlastním nízkým potřebám, místo toho aby usiloval o povznesení. V jeho případě by přece byl škodnou i samotný Dalajláma, který toho pro lidstvo přece tolik vykonal :-D:-D

   • Darik permalink
    Listopad 1, 2014 10:14 pm

    Víš to je o svobodné vůli, jestli se někdo rozhodne pomáhat černému kontinentu je to jeho rozhodnutí a má na to právo. Někým opovrhovat znamená vyvyšovat se nad něj. Co ti dává právo vyvyšovat bílou rasu? Jestli vymíráme tak jen vlastní vinou a díky nám už vymřelo dost druhů zvířat a asi ještě vymře.Pomoc bíým lidem by měla hlavně spočívat v tom, že ho někdo odnaučí drancování a ničení Planety, že se naučíme žít v sounáležitosti s Přírodou a se všemi bytostmi v ní žijících.

   • Darik permalink
    Listopad 1, 2014 10:22 pm

    Všechny živé bytosti mají stejné právo pro život na této Matce Zemi a neexistuje žádný druh který by měl větší právo než ti ostatní.
    A za to, že vymíráme si můžeme sami, né někdo jiný.

   • Darik permalink
    Listopad 1, 2014 10:26 pm

    Skus svůj subjektivní pohled změnit v objektivní.

   • morgarath permalink
    Listopad 1, 2014 11:32 pm

    Já jsem řekl že opovrhuji lidmi, co drancují a taky těmi co pomáhají v Africe. Nepsal jsem že se vyvyšuju nad ostatní nebo že vyvyšuju bílou rasu nad ostatní rasy. Napíšu to až teď – nikdo jiný nestvořil to, co běloši, nikdo nevynalezl tolik věcí, nikdo nezaložil velkolepější civilizace než běloši, atd… Takže ano, vyvyšuju bílou rasu před ostatními, ale v dřívějších komentářích jsem to nenapsal.
    Pomoc bílým lidem by mělo znamenat odnaučit je drancování planety? Chceš tím říct, že ostatní rasy nedrancují a neničí planetu???
    Na jednu stranu tvrdíš, že až vymřeme (běloši nebo všichni lidé?) tak se planetě uleví od všeho toho ničení ale na druhou stranu taky tvrdíš že všechny živé bytosti mají stejné právo na život… Tak přeješ si teda vyhynutí lidstva nebo chceš aby tady žili všichni s láskou v srdci a objímali se kolem ramen?
    A ne, ale opravdu ne všechny bytosti mají stejné právo na život. A tím nemyslím jen vztah zvíře – člověk nebo bílá rasa – černá rasa… Jen se podívej kolem sebe a určitě i ty zpozoruješ ve svém okolí určité existence, které jsou tady jaksi navíc…

   • Darik permalink
    Listopad 2, 2014 12:14 am

    Ano napsal jsem až vymřeme tak se Planetě uleví a psal jsem o vyhynutí lidsta, ale nenapsal jsem, že bych si to přál. Já si přeji aby jsme žili s láskou v srdci a objímali se jak píšeš. A objímali se nejen s ostatními lidmi, ale se všemi bytostmi.
    Nám lidem nikdo právo na život nebere. To my jsme těmi kdo berou druhým právo na život a bereme to právo i sami sobě.

   • Listopad 2, 2014 5:48 pm

    Dariku, jsi si jistý, že jsi tu se svým sluníčkářským zápalem správně? Toto jsou stránky pro etnické pohany, dalajlámovo „učení“ tu zrovna nefrčí, zrovna jako „všeobjímání“. Zkus to prosím respektovat.

   • Darik permalink
    Listopad 5, 2014 9:18 am

    To by jste si, ale měli udělat uzavřené stránky jen pro svou skupinu a pro své příznivce. Pokud jsou stránky veřejné má každý na nich právo napsat svůj názor a já to považuji za své svobodné rozhodnutí. Svým postojem vytváříš dogma stejně jako křesťané a bereš druhým svobodu. Co se týká Dalailámi, citoval jsem pouze jeho slova, né jeho učení.

   • morgarath permalink
    Listopad 5, 2014 12:18 pm

    Milý chlapče, nikdo ti nezakazuje abys tady komentoval, spíš ti bylo sděleno, že ne všichni budou s tvými názory souhlasit.
    A co se týká toho Dalajlámova výroku, je i on sám škodná přece, vždyť je to jen obyčejný člověk 😉

   • Listopad 5, 2014 1:35 pm

    Dariku: Ty to vážně nechápeš, že? To, že jsi se tady rozhodl blamovat, to je opravdu tvé svobodné rozhodnutí a dá se říci, že i tvoje soukromá ostuda. A až budeš psát komenty k tématům, kterým se články tady věnují, bude to tak dobře. Ale ty jsi evidentně nepochopil smysl například tohoto. Tvoje komentáře se absolutně nezaměřují na obsah článku, ani na obsah těchto stránek. Takže ještě jednou bych ti doporučil to, co už jsem ti doporučil jednou: Zkus to, prosím, respektovat.

   • Darik permalink
    Listopad 5, 2014 3:32 pm

    Můj komentář nesouvisel přímo s článkem, ale byl reakcí na slova v komentáři morgarath, tak, že se jedná o diskuzi která se postupně vyvynula a i to patří k věci.

   • Listopad 5, 2014 3:48 pm

    Tak ještě jednou, snad už to pochopíš: Zkus respektovat názory členů PK a jejich souvěrců (třebas nečlenů PK),. Nikdo ti nezakazuje, zapojovat se do diskuse. Jen bychom byli rádi, aby tvé komentáře byli srozumitelné a hlavně k tématu. Budiž ti ponaučením pro příště, že diskuse (byť nemoderovaná), by měla mít hlavu a patu a hlavně by se opravdu měla věnovat k článkům, pod kterými se děje. Z tvých komentů (a to si nebudu jediný, komu to tak připadá) není patrná návaznost na téma. To toho chceme tak moc?

   • Darik permalink
    Listopad 5, 2014 4:36 pm

    Napíšu ti to polopaticky a už v posledním mém komentáři pod tím to článkem. Snad to pochopíš.
    morgarat ve svém komentáři který byl k článku na závěr doslovně napsal,,podporujou chudáčky černoušky kteří tak strašně trpí, ale nikoho netrápí, že bílí lidé vymírají a nikdo je nedokáže nahradit…´´ a na tuto větu já reagoval, akorát jsem si neuvědomil, že mám kliknout na odpověď aby to bylo přímo pod komentářem. Tak, že jak již jsem napsal vyplinulo to z debaty. Asi by mě z ničeho nic nenapadlo psát něco co je o něčem jiném.

    Na druhou stranu má každý do komentáře napsat co uzná za vhodné a jestli si udělá ostudu či ne je jeho problém. Rozhodně nikdo nemůže druhému určovat o čem má psát a o čem ne. Jestli ti komentář nesedí tak ho nech být a nereaguj na něj, to je pak tvůj problém zda se ti líbí či ne.

   • Listopad 5, 2014 6:30 pm

    Dariku, píšeš: “ Rozhodně nikdo nemůže druhému určovat o čem má psát a o čem ne.“. Ano, to jsi napsal pěkně. Takže se tedy nediv, že reaguju na nesmysly, které píšeš. Dále píšeš: „Jestli ti komentář nesedí tak ho nech být a nereaguj na něj, to je pak tvůj problém zda se ti líbí či ne.“ Opět souhlasím, tak doufám, že příště se tak zachováš. Dále: „Na druhou stranu má každý do komentáře napsat co uzná za vhodné a jestli si udělá ostudu či ne je jeho problém.“ Fajn, gratuluju, dělat si ostudu dokážeš perfektně.

 4. Říjen 30, 2014 8:19 pm

  Moc pěkná alegorie. Ono to o tom moc není, ale luňák byl v evropské přírodě vždy tak trochu pták, který měl co dočinění s mrtvými. Často kroužil i nad bojišti, kde konkuroval krkavcovitým.

  • Říjen 31, 2014 3:38 am

   Je to i u nás dost vzácný pták. Já měl ale to štěstí vidět ho jednou ve volné přírodě dost z blízka. Nedaleko mého bydliště hnízdí, nebo hnízdil. Proto mě tenhle článek hned zaujal. 🙂

   • Otmar permalink
    Říjen 31, 2014 3:55 pm

    A docela pěkně jsi to přeložil.

   • Říjen 31, 2014 6:21 pm

    Moc pěkně ne. Spíš doufám, že jsem tomu moc neuškodil a zachoval aspoň základní smysl. 🙂

 5. morgarath permalink
  Říjen 30, 2014 5:12 pm

  Ano ano, těch lidí, co jen doufají a čekají, že se to vyřeší nějak samo znám dost a dost. Ať se to týká čehokoli…
  Ta podobnost s nejenom britským lidem a nejenom s luňákem tady je, a opět je tady i spousta lidí, co si myslí, že se to vyřeší nějak samo. Mladí nadávají na staré, staří na mladé, mladí nechtějí mít děti aby si mohli dál užívat život, podporujou chudáčky černoušky kteří tak strašně trpí, ale nikoho netrápí že bílí lidé vymírají a nikdo je nedokáže nahradit…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: