Skip to content

Kouzlo jarního lesa

Duben 20, 2014
tags:

IMG_2207Je jaro. Všechno kvete, tedy nic moc pro alergiky. Ale Příroda se odívá do barevného hávu a je to prostě koloběh ročních období, což mne stále znovu a znovu každý rok uchvacuje. Letošní zima nebyla nijak moc tvrdá a jaro přišlo letos dřív. Možná je to tím, že člověk Zemi už totálně zdevastoval a počasí si prostě dělá, co chce. Nevím. Ale jaro mám rád. Užívám si ho. Mám to štěstí, že pracuju v továrně, která stojí u lesa, a z oken dílny mám tedy dobrý výhled na to, jak se právě listnaté stromy oblékají do čerstvé zelené a kvetou. Třeba tenhle javor, viz obrázek. Jeden den je ještě holý a za dva dny to v jeho květech hučí včelami.

Ale jaro si pochopitelně neužívám nejen v kolbence. Snažím se trávit dost svého volného času v té Přírodě. „Pravověrní“ možná opět cosi namítnou o „rezavé smrkové monokultuře“, která tu není doma. Možná původně není. Ale vysvětlujte to veverkám 🙂 .

Skadi článekSamotné jaro vnímám jako dobu, kdy severská bohyně hor, divoké přírody a zimy Skadi ukáže svou vlídnější tvář. Tato Matka divokých tvorů má v mé víře zvláštní místo: https://pohanskykruh.wordpress.com/2012/11/07/skadi-bohyne-hor-a-zimy/ . Jako by se (dle mého pohledu) zlepšila její nálada a lesům vdechla novou a svěží krásu. Z ledové krásky jakoby se stávala laskavá a přející dárkyně života.

U nás na Vysočině je to pěkně vidět. Můj první jarní výlet většinou vede na Stvořidla, kde Pohanský kruh každoročně pro spřátelené souvěrce pořádá setkání: https://pohanskykruh.wordpress.com/2012/08/14/tip-na-vylet-stvoridla/ . No, letos jsem se tam zatím nedostal, ale snažím se Zbraslavice-Bohdaneč-Ledeč nad Sázavou 26.4. 2013 031prochodit lesy poblíž svého domova. A je na co se dívat. Všimli jste si někdy, jak nádherný je kvetoucí modřín? Když jdu ke „svému“ lesu takto z jara přes pole, nemohu přehlédnout něco legračního: Boxující zajíce 🙂 . IMG_0203Pravda, to se děje spíše do března, ale u nás je zajíc polní poněkud svérázný, a tak je tu možno vidět dva ušáky navzájem se knokautující za přihlížení kruhu ostatních. Prostě jaro 🙂 .

Jarní les je něco, o co velkoměstský pohan sedící ve škole nebo v kanceláři přichází. Je to škoda. Z jarní Přírody čerpám sílu. I Frey v této době s Thorem žehnají zemědělské půdě a vládce lesů Ull je v plném nasazení. A jarní les je prostě nádherný! Vracejí se ptáci, divoká prasata si spokojeně pochrochtávají a Skadi se směje.

Možná jste čekali ode mne něco „údernějšího“ 🙂 . No, dnes ne. Dnes si užívejte jarního lesa.

Fotografie: Autor.

Ilustrace: Shaelynn .

IMG_2252IMG_2260

Reklamy
One Comment leave one →
  1. Harog permalink
    Duben 20, 2014 5:53 pm

    Taky mám tu čest vyrazit do lesa kdykoliv chci a vždycky to stojí za to v jakémkoliv počasí. Hlavně od Jara do Podzimu

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: