Přejít k obsahu webu

Síla vůle

24 listopadu, 2013

Člověk má svobodnou vůli a je ponechán, aby si našel svou cestu vesmírem, nicméně není oproštěn od následků či impulsů přírody. V dávných dobách se tato svobodná vůle vnímala jako čarovný nástroj; člověk se silnou vůlí mohl mocí své čiré vůle způsobit ve světě různé jevy.

Ve skandinávské mytologii měl Ôðinn (“duch”, “mysl”, “vztek”) dva bratry, jimiž byl Vêi (“posvátný”) a Vîlir (“vůle”, “síla vůle”); dva posledně jmenovaní jsou lépe známí jako Freyr a Þôrr. Společně přichází s ideami (Ôðinn), nařizují je (Vîlir/Þôrr) a posvěcují (Vêi/Freyr). Ideje mysli, poté, co byly vybrány, jsou prosazeny vůlí.

Pokud máte v životě nějaký problém, jste zraněni, nemocní či cítíte bolest, můžete se spolehnout, že si s tím poradí vaše vůle samotná. Pokud si to přejete dostatečně silně, podaří se vám skočit dál či výš, utíkat rychleji, zadržet dech déle, zůstat vzhůru déle, vydržet bojovat atd. Vaše síla vůle je nejmocnějším nástrojem, který máte; bez ní nejste nic – a ti, co mají silnou vůli, jsou pány tohoto světa. Síla vůle je důležitější než dovednost, tělesná síla, moudrost a dokonce dobré zdraví! Vaše síla vůle se nazývá Þôrr; nejsilnější ze všech božstev a dokonce silnější než všechna božstva dohromady!

Takže, drahé dámy a pánové, proč ji nepoužívat jako čarovný nástroj?  Jak tomu bylo v minulosti, kdy byla ještě běžně uznávána za nejsilnějšího Boha! Spíše než chtít to či ono, můžeme spojit všechnu naši sílu vůle k tomu, abychom prosadili vůlí účinek v tomto světě; návrat všech božstev do Evropy a obnovu všeho dobrého, co existovalo. Náš svět je nový a změněný, stejně tak i my, ale to dobré, spravedlivé, krásné a harmonické je pořád stejné! HailaR WôðanaR! HailaR FraujaR! HailaR ÞunaR!

WargaR & HadnuR (Höðr)!

varg-vines-3

Varg Vikernes

8.3. 2013

Přeloženo z: www.ancestralcult.com

No comments yet

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: