Skip to content

Božské světlo II

Listopad 9, 2013

Již jsem to zde učinil, ale dobré věci se mohou a měly by se opakovat, takže než začnu, znovu vám poradím, abyste si při čtení poslechli Nocturnal Hecate od Daemonia Nymphe. Jejich hudba je nádherným kouzlem, jež bychom neměli podceňovat.

Světlo není hmotné, tudíž dokáže proniknout hmotnými objekty, jak je vysvětleno zde. Předmět bude odrážet mnoho či málo světla, a tento předmět se nám bude jevit v té či oné barvě, v závislosti na frekvenci světla, které odráží. Jak se vysvětluje zde [česky], světlo se považovalo za projev božského, pokud ne za božské samotné. Slunce a světelné fenomény slunečním světlem způsobené byly antropomorfizovány a např. úsvit se nazýval Austr (ve Skandinávii) nebo Eos (v Řecku), duha se nazývala Bifröst/Iris, síla Slunce se nazývala Baldr/Apollón a Slunce samotné Sunna/Hélios.

Morfeus a Iris, autor Guerin Pierre Narcisse (1811)

Morfeus a Iris, autor Guerin Pierre Narcisse (1811)

Nedostatek světla se vnímal jako nebezpečný, ale odraz slunečního světla od nebeských těles se považoval za mocnější než samotné sluneční světlo. Ano; světlo samotné je dobré a čisté, ale mění se, pokud se odráží od předmětu. To samozřejmě vysvětluje, proč se kovy, a zvláště zlato, považovaly za posvátné, když se začaly používat; velmi dobře odrážely světlo.

Sluneční vůz z Dánska

Sluneční vůz z Dánska

Než se začaly používat kovy, považovaly se za posvátné moře, jezera a voda obecně, protože dobře odrážely světlo. Nejen sluneční svit zbarvoval moře, když Slunce zapadalo na západě, ale i Měsíc se velmi jasně zrcadlil v posvátných jezerech; božské světlo odrážel Měsíc, Mâni/Selene a Skaði/Artemis, a odraz tohoto světla osvětlovalo posvátné jezero a jeho okolí. Každý, kdo bude toto dále zkoumat, objeví taková posvátná jezera po celé Evropě, ve jménech míst a jezer, a pokud ne ve jménech, pak v každém jezeře blízko kopce či vrcholku hory, kde lze každé ráno vidět východ Slunce. Posvátné jezero bylo složitou součástí našeho náboženství.

Posvátné jezero Nemi v Itálii

Posvátné jezero Nemi v Itálii

Světlo odrážející se od posvátného jezera, posvátného zrcadla, bylo očišťujícím světlem; álfí dítě slunečního boha a měsíční bohyně žehnající člověku – jak to činil rovněž Baldr/Apollón, álfí dítě nebeského boha a zemské bohyně.

Jak víme z řecké mytologie, syn Hélia/Sunna se nazývá Faetón a je znám tím, že se pokusil řídit vůz svého otce, ale ztratil nad ník kontrolu a zapálil Zemi. O Seléné/Mâni se říká, že měla s Héliem čtyři Hóry a rovněž smrtelníka jménem Mousaios.

Co z tohoto můžeme vyčíst, je, že “Měsíční zrcadlo” může být velmi přínosné, osvětlující a nápomocné, ale těm, co se mu vystaví, může být také nebezpečné. To přirozeně potvrzuje evropský folklór ohledně svitu Měsíce, když se mu přisuzuje schopnost změnit vás v šílence [lunatic] (z latinského názvu Měsíce – Luna).

Toto pro změnu vysvětluje, že krásná Seléné má temnější stránku, zvanou Hekaté, bohyně křižovatek, ohně, světla a čarodějství. Ano, když pohlédnete do tohoto “Měsíčního zrcadla ”, mohli byste ve svém životě dospět ke křižovatce a pravděpodobně vám toto světlo požehná, nebo se stanete šílencem. V metafyzickém smyslu osvětlujete svou mysl světlem mnohem silnějším, než je samotné sluneční světlo; bylo draženo Měsícem a stalo se tak silnějším.

Hekaté

Hekaté

Víme, že toto světlo dokáže v nás něco spustit  [česky] a důsledek může být dobrý nebo špatný, nebo na vás nebude mít žádný účinek. Někteří Zemi zapálili nebo se z nich stali šílenci, protože nejsou připraveni zvládout to, co toto spouští; někteří odchází neovlivněni, protože jejich mysl se tomuto (ještě?) neotevřela, ale někteří odchází s čarodějnými silami a jsou odteď božštějšími a lepšími, než byli předtím. Vyzkoušejte to sami… pokud si troufáte. HailaR WôðanaR!

Kampf der untergehenden Götter, autor F. W. Heine

Kampf der untergehenden Götter, autor F. W. Heine

Varg Vikernes

1.3. 2013

Přeloženo z: www.ancestralcult.com

Reklamy
One Comment leave one →
  1. Listopad 11, 2013 9:18 am

    V souvislosti s článkem je jistě zajímavá blízkost slovanských výrazů Světlo a Svatý. Můžeme např. někam posvítit, nebo něco posvětit.
    Když jsem šel včera ráno do práce, tak nádherně svítalo a sluneční světlo se krásně třpytilo v kapičkách vody na trávě – bezesporu posvátný okamžik! 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: