Skip to content

Yggdrasill a posvátné studnice Moudrosti

Září 23, 2013
sacrificial_scene_on_hammars_-_valknut

Kámen Stora Hammars I

Yggdrasill se překládá jako «ten, jenž zasluhuje úctu » (avšak nejčastěji se jednoduše překládá jako «hrozivý kůň»), což je další jméno božstva Heimdallra («světový strom», «strom nad ložem»). Tento strom života se nachází nad pohřební mohylou; koruna se rozpíná do vzduchu, říše duchů (Âsgarðr), kořeny sahají dolů do Hel; kmen se nachází Uprostřed, ve Středozemi (Miðgarðr). Má tři kořeny, každý pijící z posvátné studnice, každý ze své. Tyto studnice se nazývají Urðarbrunnr («studnice cti/vážnosti »), Mîmisbrunnr («studnice moudrosti ») a Hvergelmir («roční proud », «roční proud vzduchu » či spíše «proud z minulosti » či «proud vzduchu z minulosti »).

Treskilon

Treskilon

Na pohřebních mohylách se nesekala tráva, nesbíraly se byliny, ani se nekácely stromy, a nesměly se na nich pást dobytek. Mohyly byly oploceny, aby se k nim nedostala zvířata. Jednalo se o posvátné místo, mezi světem živých (Âsgarðr) a světem mrtvých (Hel). Jednalo se o Středozem (Miðgarðr).

Triquetra

Triquetra

Ano… učenci nato ještě nepřišli; Âsgarðr je samozřejmě náš svět. My jsme božstva! Miðgarðr je jen jméno pohřebiště, umístěného uvnitř oplocení, kde je člověk udržován mezi životem a smrtí; a čeká na své znovuzrození. Vnitřek pohřební mohyly se nazývá Valhöll; síň vyvolených /padlých.

Zdravý, silný strom života se pravděpodobně vnímal jako dobrá věc. Čím vyšší, starší a větší strom, tím důležitější člověk uvnitř hrobu byl. Tím starší byl. Tím častěji se znovuzrodil. Tím více cti a vážnosti byl schopen získat. Tím více vzpomínek po sobě zanechal. Tím větší «proud z minulosti » byste mohli v jeho mohyle nalézt.

Jeho lůžko pod stromem byla Valhöll, síň vyvolených/padlých, a ta, jak víme, je Ôðinnovou síní. Všechny tři kořeny a všechny tři posvátné studnice se nacházejí ve Valhölle. Jako je Þôrr znám svým v povětří létajícím kladivem, symbolicky často zobrazovaným jako hákový kříž (v sanskrtu: svastika), Ôðinn je znám pro svůj treskilon, alias triquetra, alias (od moderních dob) Valknot; obraz tří kořenů, tří nohou, na nichž stojí život, tří studnic či tří posvátných pramenů.

V Dánsku se nachází runový kámen, kámen v Snoldelev, známý svým ôðinským symbolismem a text: kunuAlts stAin sunaR ruHalts þulaR o salHauku(m), který se dle učenců (…) překládá jako «Kámen Gunnvaldrův, syna Hrôaldrova, předříkáváče ze Salhaugaru». Více ohledně jejich výkladu zde. Místo toho by se to však mělo překládat asi takto: «Kámen Gunnvaldrův, syna Hrôaldrova, mudrce (pohřební) mohylové síně». Gunnvaldr, syn Hrôaldrův, byl jinými slovy muž s  Hamingja [česky] a  spočíval v pohřební mohyle. Runový kámen byl jeho Yggdrasillem; znamením v krajině, ukazujícím druhým, kde byl pohřben a jak byl ctihodný – možná jen ukazoval cestu k jeho hrobu.

Symbol tří picích rohů na kamenu ze Snoldelev

Symbol tří picích rohů na kamenu ze Snoldelev

þulr; praseversky þulaR, znamenalo mudrce, skalda, moudrého muže, ale slovo původně znamená «řeč» či «dlouhý proud slov », což by samozřejmě padlo jako ulité, pokud uvážíte, jak se prováděl přechodový rituál [česky] Potřebovali se naučit dlouhý proud slov, posvátné písně, a pochopit je, aby dokázali složit zkoušku (tj. stát se þulr). Tudíž, ctihodný Gunnvaldr zkoušku složil a sám nyní ležel uvnitř, čekaje na své znovuzrození.

Možná se divíte, co všech všudy «učenci» dělají, když se jim téměř vždy nedostává pochopení  předmětů jejich bádání, a já lituji, ale nedokážu vám pomoci to pochopit. Jsem z toho zmaten stejně jako vy. HailaR WôðanaR! 

401px-runestone_from_snoldelev_east_zealand_denmarkVarg Vikernes

15. 2. 2013

Přeloženo z: www.ancestralcult.com

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: