Skip to content

Hell Fast Attack vol. 7

Červenec 2, 2013
tags:

Hell+Fast+Attack+7+hfa888981494_nDny 28. a 29.6. patřily u Brněnské přehrady příznivcům undergroundové hudby. V kempu Obora se tu konal již sedmý ročník festivalu Hell Fast Attack, který si postupně díky poctivému nadšení jejích organizátorů získává rok od roku stále větší oblibu návštěvníků domácích i zahraničních. Vedle klasických black metalových se tu rovněž objevily skupiny, jež se ve své tvorbě inspirují přírodou, mytologií a původní vírou předků. Z těch letošních zmiňme např. slezskou Vesnu, slovenské Hromovlad či rumunské Negura Bunget.

Na festivalu již tradičně panuje doslova rodinná atmosféra. Nejen že tu lze potkat celé rodiny včetně nejmladších ratolestí, ale setkávají se tu často přátelé z různých koutů republiky, kteří se za celý rok potkají pouze zde. V kamarádské atmosféře nebylo nikde ani známky po nějakém konfliktu či dokonce násilí, které by možná většina běžných lidí „zvnějšku“ přisuzovala těmto lidem v okovaných bundách či těžkých botách. Malé zviditelnění si tu letos dopřál i Pohanský kruh.

Festival potvrdil, že pohanství není jen duchovní záležitostí, ale má i svůj přesah v kultuře. Vzhledem k tomu, že přírodou inspirované duchovno i nekomerční metal požívají v dnešní době status okrajové záležitosti, jedná se o logickou symbiózu. Kdo se tedy zajímá o tvrdší odnože hudby či třeba jen pohanství, neměl by si Hell Fast Attack v příštích letech nechat ujít. Pro každého z nich to může být jistě obohacující zkušenost.

P1000198

Video z vystoupení skupiny Vesna na letošním Hell Fast Attacku:

Reklamy
komentáře 4 leave one →
 1. berešit bara elohim permalink
  Červenec 6, 2013 12:47 pm

  Sekhmet…no tak už vím, jaké to tam asi bylo :).

  • Červenec 6, 2013 3:44 pm

   Tak jaké to tam bylo, berešite? Ať si porovnám to, co jsem tam sám viděl a slyšel, s představou někoho, co si o tom maximálně něco někde přečetl.

   • berešit bara elohim permalink
    Červenec 7, 2013 12:31 pm

    Slyšel jsem jejich album „Masová očista člověka“ a názor jsem si udělal sám.
    „Vládnout bude síla Satana,
    smrt zkonzumuje každého žida!!!“
    Na jejich koncertech jsem sice nikdy nebyl, ale toto mluví za vše. Navíc vím, že několikrát byli v Žatci a jak to tam dopadlo.

   • enki permalink
    Červenec 7, 2013 5:11 pm

    b.b.e.: Pokud je někdo milovníkem korektnosti, tak může jistě diskutovat o vhodnosti použití slova zkonzumuje. Ovšem Satan je židokřesťanská persona a smrt opravdu „zkonzumuje“ každého žida, to je konstatování. Takže tobě se na tom v podstatě nemá co nelíbit.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: