Skip to content

Dvě tváře Švédska

Březen 5, 2013
tags:

Snímek 115Švédsko je především země s krásnou krajinou a kulturou.
Nejdříve bych tedy napsal něco o jejich přírodě.
V jejich lesích cítíte obrovskou energii, a to jak v noci, tak i ve dne. Dokonce i z amatérsky pořízených fotek (některé mají horší grafiku) je cítit ta nádhera krajiny. Fotky, které uvidíte,  byly foceny na více místech Švédska. Některé u hranic polárního kruhu, kde mě nejvíc fascinovalo, že i v tak zmrzlé krajině je živo co se týče zvířat. Především se jedná o skupinky Karibu od malých počtů (1 – 6) po vetší ( 15 – 30), ale i další zvířata, jako jsou los, lišky, sovy a další ptactvo (záleželo na ročním období).  Rozhodně můžu říci, že jejich příroda je více chráněna Snímek 063a lidé dbají na pořádek (tedy co já jsem slyšel nebo viděl) oproti naší zemi, kde se plundrují celé lesy a ničí vše od keře po strom a od malého zvířete po větší. Z čeho mám, co se týče Švédska, obrovskou radost je, že i v těch zapadlých lesích žijí místní lidé v krásných srubech nebo srubových stavbách, a nemám namysli nic moderního, ale krásné sruby hezky zdobené z venčí. Co se týká místních vod, tak ty jsou krásně průzračné (opět záleží na jakém místě a na počasí) a ryb je rovněž dost.

Celkově shrnuto, tak lesy jsou přenádherné zvlášť daleko od civilizace , kde vás nikdo neruší a máte Snímek 002klid. Dokonce mě  napadaly básně v tom klidu. A úplně jsem se vžil do toho, jak se asi cítili skaldové a další básnici, když se třeba procházeli krajinou.
A nyní z té horší  stránky.
Můj pra prastrýc žije ve Švédsku od 60tých let a co říkal, že se tam děje nyní je něco otřesného a smutného zároveň. Obrovská imigrace muslimů, kteří dělají jen bordel, kdy např. v nočních hodinách ve větších městech se místní člověk bojí jit ven. Arabové denně vytváří konflikty a napadají místní lidi. Zejména blondýny jsou jejich oblíbeným terčem útoku. A když se to mělo řešit, tak jejich politici řekli jen to , že jejich barva je dráždivá a ať si přebarví hlavu. Za chvilku, aby se neuplatnil zákon nosit burky.
SmmmmmmmmStrýc říkával, že (město ani místo raději říkat nebudu) když byl malý, tak vše bylo nádherné a lidi se nemuseli bát. Jenže od té doby, co se tam rozrůstá arabská populace, už skoro většina se lidi bojí, a už to nemá tu krásnou atmosféru jako dřív. Policie je bezmocná a jenom přihlíží a nic nedělá. Chce-li se někdo dovolat svých práv, je na něj nahlíženo jako na xenofoba, co ubližuje menšinám.
Já osobně , když jsem před pár lety projížděl městem, tak byla vypálená katolická škola (muslimům se hold nelíbila, tak začali konat). Jestli byli potrestáni, to nevím. (A dozvíme se toto dneska v mediích? Kdepak.) Jen když jsem se ptal, tak to prý udělali Arabové. Dokonce je běžné i v normálních školách, že bílé děti jsou dennodenně atakováni muslimskejma spratkama. Jejich Snímek 012kultura se podle mě drží jen v menších městech daleko od hlavních měst a nebo na vesnicích či daleko v lesích (možná ještě na pobřeží).
Dnešní svět je už tak odporný a prohnilý korupcí a vším tím zlem , že si ze srdce přeji , aby nadešel ragnarok. Ovšem říká se , že aby bylo dobro je zapotřebí zla. Pravdou je, že zlo zde v Evropě hodně vede a silně zakořenilo. Doufám jako všichni,  že však  jednou padne. Ale i tak se najdou lidi, co proti tomu zlu bojují a nestojí na jeho straně.
Podle mě zde probíhá, to co se tu dělo před dávnými časy, když nás pomocí lží , intrik a násilí otravovali a převraceli křesťané na tu jejich víru. Snímek 124Ničili naše posvátné háje, svatyně a sochy. To samé „oni“ sklízí dnes. Jedna éra v Evropě končí a  druhá začíná. Jedno zlo nahradí druhé zlo. Stejně jako nám  křesťané téměř vše zničili, tak dneska muslimové ničí kostely a jejich památky. Rozdíl je jen v tom , že my jsme bojovali. Dneska křesťané radši jen přihlíží a nebojují.
A má mně být Evropy líto? Proč by, když jsou dneska lidi líní cokoliv dělat a jen přihlíží.

Snímek 003

Snímek 010

Snímek 011

Snímek 012 (2)

Snímek 012mm

Snímek 012XXX

Snímek 013 (2)

Snímek 013 (3)

Snímek 019

Snímek 043Snímek 055Snímek 114Snímek 116Snímek 116 (2)Snímek 117Snímek 120Snímek 122Snímek 125Snímek 151Snímek 172Snímek 173Snímek 174Snímek SSSSS013

Reklamy
komentářů 19 leave one →
 1. Bulgar permalink
  Květen 5, 2013 12:37 pm

  …ale imigrace je tam opravdu smutným faktem, nejsmutnější na tom je, že ti Švéďouni jsou jsou takový hodní a naivňoučký, všemu otevřený, takže tyhle progresivní etnika a kultury je tam prostě válcujou na plný čáře, Švédi jsou opravdu strašně tolerantní a otevření lidé, kteří od cizinců čekají jen to dobré, alespoň to tak bývalo, a Norové a Fini rovněž tak. Při projíždění jsem takhle jednou vlezl do obchoďáky v dopoledních hodinách a to byl masakr, byli tam jen švédští obchodníci a prodavači a pak ti barevný se zahalenejma ženskejma a děckama, těch to bylo uplně plný, krom mě a prodavačů tam jiný bílí nebyli, ti jsou totiž v práci samozřejmě, takže jsem tam byl za nějakou atrakci a byl jsem středem pozornosti, zajímavé poměry ve skandinávské zemi. Dále můžete vidět v Malmö, jak sanitky jsou doprovázeny minimálně jedním policejním vozem a při zásahu tu sanitku hlídaj se samopaly, většina obyvatel tohoto hanzovního města už nejsou Švédi. Takto bychom mohli pokračovat dál a dál… S pozdravem

 2. Bulgar permalink
  Květen 4, 2013 9:08 am

  Zdar. Krom těch švédskou přírodu oplývajících vět naprosto souhlasím. Moje matka je Švédka a značnou část života jsem tam strávil. Do přírody se projít je tak trochu humorné, do lesa můžete tak leda s cepínem, mačetou, motorovkou atd., nepředstavujte si dokonalé háje s mechem a travinami ale opravdu drsné lesy, zarostlé, s popadanými stromy mezi nimiž jsou téměř všude obrovské dvoumetrové kulaté balvany, jak kdyby je někdo poházel 😀 má to své kouzlo samozřejmě. Dále je třeba si uvědomit, že tam mají asi pětinovou populaci, k tomu téměř celý národ topí elektřinou, jakožto pro ně nejlevnější energií, masa krajiny a přírody tam prostě jen vyhrává nad populací, jinak Švédi jsou pěkný prasata a moc se s nějakou ekologií nezatěžují. Většina toho co můžete pěkného vidět je zajišťováno veřejnými službami a ne „slušným přístupem Švédů“. Lesy tam kácí mnohem víc než u nás a vůbec se s tim nes*rou. Jezera už dávno nejsou plná ryb a to i přesto že vychází na jednu rodinu cca 25ha vodní plochy. Co se týče „krásných srubů“, tak úroveň jejich lidové architektury je oproti české téměř nulová, jsou to odfláklý z prken sbouchaný chaty, natřený nechutnejma barvama…

 3. Wolos permalink
  Březen 7, 2013 7:07 pm

  Islám vznikl jako arabská verze katolicismu (výraz Alláh v arabském světě používají jak křesťané, tak muslimové. Islám má navíc s křesťanstvím společného Ježíše i Marii).
  Je „Západem“ využíván podle potřeby k v zásadě dvěma cílům:

  1) záminka pro kolonizaci daného území (než se tak stane, je tam fundamentalistický islám uměle posilován)
  viz války Západu v islámském světě

  2) náhrada kriticky přemýšlejícího evropského poskatolického obyvatelstva (odpadajícího navíc od víry, či odmítajícího např. církevní pedofilii – pozůstatek řecké pederastie; nebo konzervativní postoje k antikoncepci či eutanazii) obyvatelstvem snáze ideologicky manipulovatelným, přičemž elita zůstane nezměněna.
  Trend, který lze vypozorovat i postojem k levné pracovní síle (úzká kasta privilegovaných ovládající kastu otroků, za všeobecných keců o demokracii a podobně) – žádná sounáležitost „bílých s bílými“ zde není.

  Starým římským (dnes italským) rodům, které udržují Vatikán a jeho podpůrné instituce v chodu (mezi jejichž členy se v historii vyskytuje bezprecedentní počet papežů, kardinálů a jiných významných církevních pozic – tzv. černá šlechta) a vytvořily se svými spojenci z evropské šlechty EU; je jedno, kterou budou k ovládání mas používat ideologii (rod Pallavicini už nechal s předstihem konvertovat min. jednoho svého člena na islám).
  Navíc katolicismus i přes posilování navenek (rekatolizace USA na úkor protestantů, totéž v Británii na úkor anglikánů, rostoucí vliv v Izraeli, růst počtu věřících ve Třetím světě,…) prochází vnitřní krizí, a hledá obrodu.

  Nebo:
  3) snaha vyvolat globální konflikt kř. Západ vs islám a díky technologicko-vojenské převaze Západu tak upevnit svoje mocenské postavení

  Ovšem, 4) je také možné, že elity by rády přistěhovalce z Evropy vykázaly, ale tím by porušily své řeči o demokracii a lidských právech – popřely by vlastní ideologii, a díky tomu by se systém mohl zhroutit jak domeček z karet.
  Takže patová situace, kterou vyhrají ti kdo jsou víc agresivní, víc drží pospolu (klany, rody) a mají víc dětí. Tím však dojde k bodu 2). Přistěhovalci se adaptují na římský model impéria a převezmou jej (podobně jako v historii např. Germáni nejprve Řím dobyli a pak na jejich území vznikla Svatá říše římská).
  Obyvatelstvo už bude jiné, afro-arabské, ale impérium v zásadě nezanikne. Koneckonců, v Rusku se odehrává něco podobného, islám tam také sílí (dnes má podíl cca 11%, okolo r. 2030 má mít podíl 14,4% obyvatelstva Ruské federace).

  Tak jako tak, jako pohané jsme vtahováni proti své vůli do hry, jejíž pravidla neznáme (pouze tušíme) a netvoříme. Může se stát, že pak budeme nuceni z čistě pragmatického důvodu stát bok po boku s křesťany. Ti na nás díky své víře však stále budou pohlížet jako na druhou kategorii se všemi důsledky.

  • berešit bara elohim permalink
   Březen 8, 2013 7:40 pm

   „Islám vznikl jako arabská verze katolicismu (výraz Alláh v arabském světě používají jak křesťané, tak muslimové. Islám má navíc s křesťanstvím společného Ježíše i Marii).“
   Alláh je arabský výraz pro boha. Kdybyste byli Arabové, také by jste říkali, že např. Perun je „alláhem“ hromu.

 4. Č.S. permalink
  Březen 6, 2013 5:21 pm

  Ta tolerance se jednou začne obracet v útlak pod netolerantní pákou většinových přistěhovalců. Je těžké uvěřit, že by aspoň podstatná menšina dokázala nějakým způsobem bojovat.. spíš se bude chtít začlenit do nového společenského řádu, což jim celkem logicky nebude umožněno a pak už bude na odpor pozdě.

 5. Březen 6, 2013 5:19 pm

  Nechcete si přečíst něco o moderní multikulturní novopohádce, pro změnu z Norska? 🙂
  http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007093002

  • Březen 6, 2013 5:56 pm

   Víte, To je pořád řečí o tom, že je potřeba se k přistěhovalcům (dříve se říkalo „z rozvojových zemí“ chovat vstřícně, snažit se je pochopit, netlačit na ně, nebýt „rasističtí“,… No dobře, kde to má své meze? Není to tak dávno, kdy vrcholila stěhovací vlna Cikánů do Kanady. Bohaté socialní dávky, dokonce vám po dobu vyřizování azylu zakazují pracovat, no neemigrujte tam, když jsou na vás v Evropě zlí… Jenže na jistých dávkách jsou tam od narození i Inuité a Indiáni. No, tomu se moc divit nemůžeme, byla to vlastně jejich země… Jenže těch Cikánů už tam bylo najednou tolik, že Úřad pro vyplácení dávek (nevím, už jak se to přesně jmenuje) měl najednou problém schrastit tolik peněz. A tak vyzval dávkaře z řad Původních Kanaďanů, aby se uskromnili a podělili se o dolárky s těma potřebnýma… To se jim samozřejmě nelíbilo a tak na proticikánských demonstracíích bylo vedle sebe vidět tak nezvyklé spojence, jako jsou Inuité a Indiáni (tyto dvě skupiny se běžně vůbec nesnesou) , skinheads, quebekské frankofoní separatisty,anglofoní Kanaďany, polské dokaře i běžné Kanaďany. Ono tedy jde říci NE. A Kanadská vláda to NE musela poslechnout.

 6. Březen 6, 2013 3:13 pm

  Jen by slušelo poznamenat, že značná část imigrantů ve Švédsku pochází ze zemí balkánu (vyznání nevím)a východní Evropy popravdě odhadem asi 65-70% imigrantů je Evropského původu… o to smutnější je že ač stále menšina (ve švédsku je 3% – 4% muslimů brato z hlediska poměru náboženství), muslimové nejvíce řvou, dělají bordel a snaží se přetvářet zemi kde jsou hosté k obrazu svému… čím dříve lidem v Evropě dojde trpělivost tím lépe, já myslím, že ještě stále je naděje na zvrat a že ještě pár dekád bude…

  • Březen 6, 2013 3:18 pm

   oprava 3-4% z celkového počtu obyvatel, (údaj je z let 2010) dnes to odhaduji tak na 5-6% , ale to závažnost věci nezlehčuje, protože ne vždy je vliv a „význam“ o počtech, zvláště v tolerantní společnosti, která si nechá všechno líbit…

 7. Asgard permalink
  Březen 6, 2013 2:48 pm

  Bylo by ještě záhodno dodat, že benevolentní a liberálně multikulturní celoevropský trend by byly schopny zvrátit pravděpodobně pouze autoritářské režimy v dílčích státech Evropy. Z toho též plyne, že politici v dílčích státech jsou zároveň pod EU tlakem a v případě odchýlení se od nastoleného trendu by pravděpodobně následovaly sankce a vzhledem k tomu, že v současné době politika znamená „big byznys“ a možnost zapojení se do korupčního bratrstva, si to každý předem rozmyslí.

  K tématu zároveň doplňuji, že filozofické fakulty chrlí kvanta absolventů, kteří jakožto i absolventi jiných humanistických oborů těžko shání uplatnění (na rozdíl od absolventů technických oborů), a proto je nasnadě možnost využít štědrých dotací z Evropských fondů a místo stání fronty na Úřadu práce vytvářet podklady pro různé integrační a antixenofobní programy, dělat propagační multikulturní a antirasistické přednášky a vytvářet zdůvodnění, proč je třeba se v rámci tzv. občanské společnosti dělit o výsledky své práce s někým kdo k poctivé práci a odpovědnosti velkou afinitu nemá či proč je pro našince klíčové být multi-socio-kulturně obohacen, jak moc je třeba si tohoto daru vážit a pokud možno se rychle zbavit vlastní identity i užšího vztahu k rodné půdě.

 8. Koyard permalink
  Březen 6, 2013 8:51 am

  Je to o úpadku naší civilizace. Bílí zbohatli, zlenivěli a chtějí, aby za ně určité práce konali druzí. Ti druzí se tu usadí a mají rodiny, protože žijí přirozeným způsobem života. Ti neřeší děti jako ekonomický problém. Muslimové jsou hloupí, když si začínají s terorismem. Jim by stačilo, aby se přistěhovali a počkali, až nás přemnoží a pak se ujmou vlády zcela demokratickým způsobem. Pak přijmou svůj zákoník a demokracii zruší.Vyřeší i Romskou otázku, protože Cikán buď přijme islám, podle něhož bude vyšlapovat, nebo ho jako nevěřícího psa zotročí, či zabijí. Demokracie přeprogramovala myšlení lidí, kteří ve jménu domělé svobody ztrácejí pud sebezáchovy.

 9. Březen 5, 2013 6:51 pm

  Ne nadarmo se říká, že všeho moc škodí. Nikomu soudnému nebude vadit černošský student, japonský turista a nebo třeba čínská restaurace ve městě. Dokonce bych řekl, že malé množství cizinců v zemi je v pohodě. Problém je v tom, že zločinecký Systém záměrně zaplavuje evropské země masovou imigrací, což z dlouhodobého hlediska vede k tomu, že se Evropané stanou menšinou ve vlastních zemích. Teoriím, že se něco musí nevěřím ani náhodou, protože třeba po Třicetileté válce byla Evropa také vylidněná a nikoho nenapadlo nahrazovat původní obyvatelstvo přistěhovalci z Blízkého východu nebo Afriky….
  U nás to ještě není tak aktuální, ale některé země, pokud vím, si už začínají odpočítávat, kdy se Evropané stanou menšinou (Británie asi kolem roku 2064). Kdyby nějaký politik před sto lety prohlásil, že změní etnickou podobu nějaké země, byl by podle mě odsouzen za vlastizradu….
  Ty holky ve videu níž mají úplnou pravdu:

  • berešit bara elohim permalink
   Březen 6, 2013 4:20 pm

   Otomanská říše napadala slovany, přesto anti-rasisté nenutí dnešní turky k věčným omluvám a nezaplavují jejich zemi cizinci….není to náhodou také v rámci jedné rasy? Myslím tím bělošské=europoidní.

   • Březen 6, 2013 5:50 pm

    🙂 Takže když Turci obléhali Vídeň, byla to jen taková europoidní bělošská šarvátka….. Možná, že to u té Vídně byli Keltové, vždyť na území Turecka po nějakou dobu ve starověku existovalo keltské osídlení….

 10. Tomas permalink
  Březen 5, 2013 6:27 pm

  Je to přesně tak jak píše Asgard. Přistěhovalci pouze využívají skulin v zákonech a benevolence politiků. A samozřejmě, že poptávka po levné pracovní síle dělá také své. Pokud bychom už tedy měli používat křesťanskou terminologii, tak slovem „zlo“ musíme označit evropské politiky, kteří žijí asi někde na nebeských obláčcích. Přistěhovalci nejsou zlem, jsou pouze rakovinou, která pokud nebude včas podchycena, může vybujet
  do obludných rozměrů. Nemusím moc různé spiklenecké teorie, ovšem třeba konkrétně v případě přistěhovalců mám občas pocit, že to někdo cíleně řídí 🙂

 11. Asgard permalink
  Březen 5, 2013 5:29 pm

  „A když se to mělo řešit, tak jejich politici řekli jen to , že jejich barva je dráždivá a ať si přebarví hlavu“.

  Napadání cizinců je primitivní a naprosto kontraproduktivní reakcí. A to je přesně ono, někomu ujedou nervy, atakuje přistěhovalce, třebas slovně a pak je vlastními lidmi označen za xenofoba a perzekuován. Problém je v odlišné reálné identitě, mentalitě a sociokulturním rozdílu. Obchodovat s nimi, proč ne, umožňovat vzájemné krátkodobé výměnné poznávací pobyty v případě zájmu za předpokladu slušného chování, plně respektující naše normy, proč ne. Ale umožňovat trvalý pobyt, tím se jen vytváří páté kolony. Ale je třeba si to říci narovinu, cizinci jen využijí možnosti, kterou jim umožní naše zákony a benevolentnost našich politiků. A u nich by se měl daný stav reklamovat a pokud to většinu nepálí nebo jen u pivka, tak je to otázka času, kdy budou hořet školy i u nás, popř. zde budeme cizinci my a budeme se řídit zákony dnešních přistěhovalců. Druhou věcí je tlak podnikatelů po levnější pracovní síle daná principem současného kapitalismu.

 12. Myslič permalink
  Březen 5, 2013 5:03 pm

  Nádherné fotky, nádherná příroda! A budoucnost země kdysi tak hrdých Vikingů?! Jak moc se liší od té naší? Obávám se, že moc ne…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: