Skip to content

Letní slavnost u Býčí skály

Červenec 30, 2012
tags:

Vzhledem k tomu, že mluvčí, agitátor, kronikář, verbíř a hlavně lihový vypravěč Pohanského kruhu starý stařešina Myslič má pár dní nepojízdný computer, tak se zoufale pokusím o reportáž z akce já, a to v podobně odlehčeném lidovém stylu.

Uplynulý víkend (27. – 29.7.) pořádal Dávný obyčej Letní slavnost u Býčí skály, kterou samozřejmě Pohanský kruh neváhal promptně zneužít ke svým přízemním cílům. Již v pátek jsme se tajně na místě shromáždili o pár hodinek dříve a v rámci duchovních restitucí si pomocí umístění dvou cedulek navěky přivlastnili mýtickou Býčí skálu a široké duchovní energií nabité okolí.

Po příjezdu ostatních a jejich ubytování v pátek probíhala již jen „pouze“ vydařená alkoholická socializace, kterou až na dva jedince všichni ustáli. Tak to v přírodě a tedy i pohanství bývá. Přežívají prostě jen ti silní. Za zmínku snad již jen stojí šílená Mysličova transformace v chrápající jinou entitu, a to dokonce opačného pohlaví. Sledovat v těžkém deliriu namáhavé snahy jeho duše o návrat do pravé tělesné schránky bylo i přes šílenou únavu vcelku zábavné.

V sobotu ráno, když si většina ještě lízala rány z předešlé noci, jsme se odolnějščí jedinci vypravili po zjištění, že je vše vypito na nákup do blízkého Adamova. Dávat si před supermarketem svačinku a popíjet k ní kvalitní bulharské víno znamenalo přilákání všech dvou místních bezdomovců a následnou oduševnělou rozpravu. Po našem návratu na základnu se již začal blížit čas workshopů.

Sandrovi se omlouvám za neúčast, ale kreslení a zpěv mi byl zakázán již v první třídě. Avšak i přes své totální kulturní barbarství musím ocenit Wolose, jak pod vedením Sandra nakreslil báječný nekorektní totem-transformátor. Druhý workshop se týkal tvoření amuletů, kdy jsme se po několika minutovém žmoulaní kamínků v dlaních dozvěděli, že je to stejně vše na „hovno“, neboť jsme si zvolili špatné šutry. Následující debata o vhodnosti jednotlivých materiálů pro výrobu amuletů však již byla dosti přínosná a příhoda o morbidní sebevraždě faráře rovněž zaujala.

Snad všechny akce Pohanského kruhu provází pořádný liják, ale zde jsme byli naštěstí jen přidružená složka, takže i přes slabší pršení mohl proběhnout hlavní rituál. O nejen duchovní úrovni obřadu svědčily skvělé výkony všech účastněných a hlavně Mysličovo upadnutí do transu, kdy viděl i trávu růst. Obavy o žaludek, který musel pozřít syrová játra a všemožné další pochutiny, jako třeba čaj magorák, mě vedli k pečlivé snaze o jeho stabilizaci a desinfekci prostřednictví vypití velkého množství alkoholu. Příliš si toho tedy z pozdější doby již nepamatuji.

V neděli pak následovala kratší procházka na vystřízlivění k Býčí skále, kde se mohli i ostatní přesvědčit komu to tam patří. 🙂 Nejen vzhledem k návrhům na využití daného místa i k dalším obřadům mohu snad akci označit za dosti zdařilou. My z Pohanského kruhu se rádi opět někde přisomrujeme a zneužijeme pohostinnosti Dávného obyčeje.

Reklamy
komentářů 10 leave one →
 1. Myslič permalink
  Srpen 1, 2012 2:15 pm

  Už zase funguju 🙂 A je třeba dementovat jisté dezinterpretace… Jak pravil Boleslav Polívka: „Co si nepamatuju, to se nestalo!“
  Jo, postrádám svůj kultovní otvírák.
  Ted‘ jedna vážná: Wolosův rodnověřský transformátor nemá chybu, doufám, že bude někde k vidění.

 2. Wolos permalink
  Srpen 1, 2012 1:06 pm

  Škoda, že setkání mělo dosti převažující alkoholový rozměr (nešvar většiny pohanských setkání) a obsah setkání (oslava vrcholu léta) byl v té chvíli podružný (niterná roztříštěnost shromáždění a jistá neangažovanost některých jedinců při rituálu byla znát). Čekal jsem o něco víc, a jen dva realizované worshopy a seznámení se s několika lidmi mi dojem z akce pomohly zachránit.
  Nasraní Hel a Fenris byli dostatečně vypovídající zpětnou vazbou. Do Asgardu se nejde prochlastat, tam se chodí za zásluhy.

  Jinak perfektní prostředí i zázemí, to se musí nechat.

  • Flash permalink
   Srpen 1, 2012 9:32 pm

   Wolosi, je to socializační svátek. V pátek měli členové PK prošlé okolí dřív než jsme dorazili my, někdy v 15h (jen to moc lidí neví) A kromě pátku to to příliš alko přesah nemělo, aspoň co můžu já za sebe říct po zkušenostech z různých akcí jiných skupin (byť ten report tak místy může vyznít :-)) )

   Za sebe říkám parádní akce, krom pár neduhů, které ale nemůžeš předvídat a ovládat.

   • Wolos permalink
    Srpen 2, 2012 9:29 am

    No já doufám, že nakonec alkohol nezvítězí nad posvátnem. To je celé.

 3. Červenec 31, 2012 8:28 pm

  Jinak na Mysliče doporučuji tento postup. Hoďte mu holku v podnapilém stavu do postele a nechte ho ještě zapnout podprsenku. 😀

 4. Červenec 31, 2012 4:17 pm

  Fajně napsané! Jen se chci zeptat, zda je k výrobě amuletu vhodný korek z veltlínského zeleného vína vyrobeného v Bzenci, za 78 Kč. Musím říci, že mě ochránil před všemi zlými duchy, včetně Mysliče 😉

  • Tomas permalink
   Červenec 31, 2012 7:01 pm

   Pokud Tě ochránil před šíleným Mysličem, tak je zcela určitě funkční. Tohle stvoření je totiž údajně schopno i ve stavu, kdy se plazí po čtyřech, pronášet oduševnělé filozofické traktáty. Na vlastní oči jsem to naštěstí neviděl, musí to být dosti hrůzné. Možná bych na něj v tomto stavu zkusil formuli „claude os, aperi oculos“ opakovanou třikrát ve třech sériích a přitom jej vykuřovat startkou. :-))

  • Červenec 31, 2012 8:25 pm

   Přede mnou Tě moc neochránil. Nebo jsi ho neměl na sobě?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: