Skip to content

Pohanská družba

Prosinec 13, 2011

Na pozvání Pohanského kruhu navštívili Brno 10. prosince 2011 zástupci občanského sdružení Dávný obyčej. Během nebývale živé debaty, která se přehoupla až do nedělních ranních hodin, si obě skupiny vyměnily názory na fungování pohanské organizace, představily své výchozí koncepty a diskutovaly o soudobé pohanské scéně i obecně stavu dnešní společnosti.

V průběhu rozhovorů se ukázalo, že Dávný obyčej i Pohanský kruh jdou svými vlastními cestami, jež však míří stejným směrem –  vstříc moderně fungující organizaci, vycházející z principů etnického pohanství a sjednocující praktiky či zájemce o tuto tradiční a evropskému lidu nejpřirozenější formu duchovna a životní filosofie.

Na této cestě si skupiny vzhledem k názorové jednotě panující ohledně základních principů pohanství vyslovily vzájemnou podporu s příslibem další spolupráce.

Reklamy
komentářů 17 leave one →
 1. Pardin permalink
  Červen 16, 2012 7:02 pm

  Vidíš, to musíš uznat, že je to jako RP a to hochu není jen otázka stylu, ale ideologie. A o to právě jde. A samozřejmě, když jeden není katolík či co, tak je zase ateista. Jen najít nějakou tu nálepku jako na flašku. A jestli jsem tě rozesmál, jsem rád, rozplakat jsem tě nechtěl, ale nic to nemění na těch faktech.

  • Gryf permalink
   Červen 16, 2012 7:26 pm

   Článek, na který reagujete, Pardine, nešíří žádnou ideologii. Nekonkrétní je zcela záměrně.

  • p.p permalink
   Červen 16, 2012 7:46 pm

   Zažil jsem oba poslední režimy a oba stály za hovno. Takže se nepohoršuji nad komunisty více než nad demokraty. Je to stejná sebranka. Ty nálepky si přidej do sbírky, sám si o ně říkáš a nad tím nesmyslem v poslední větě ještě popřemýšlej. 🙂

 2. Pardin permalink
  Červen 16, 2012 2:01 pm

  p.p. Mne to nezajímá, abys mi to prozrazoval, ostatně stačí si číst různé ty blogy. Já jsem jen porovnával s Rudým právem, protože je to nasnadě. Bohužel je to velmi stejné, to nemůžeš popřít, možná žes neměl příležitost srovnávat, A ta poslední věta stojí za to,protože je pravdivá, to zkrátka nepopřete, na to jsou dokonce i sociologické průzkumy.
  Mysliči: Nevím proč si myslíš, že jsem černoprdeláč, to už jste tak posedlí svým patologickým a mimochodem směšným odporem ke křesťanství, že ve všech, kteří se vám neobdivují, vidíš katolíky ? Jen jestli vy jste nezaspali dobu, např. o 2000 let. Jsem velký ctitel např. antiky, ale abych „obětoval antickým bohům“ mně opravdu připadá slabomyslné, nezlob se.

  • p.p permalink
   Červen 16, 2012 6:27 pm

   Já jsem u toho ani nebyl, tak nemám co prozrazovat.
   Já vím, že je to stejné jako RP, ale nechodím sem proto, abys si zde léčil nějaké „svoje“ ateistické mindráky a omlacoval jim to o ústa.
   A s tou poslední větou jsi mě opět rozesmál, nezlob se. 🙂

   • p.p permalink
    Červen 16, 2012 6:40 pm

    abych

 3. Gryf permalink
  Červen 14, 2012 12:57 am

  Článek, Pardine, je věcně správný. Naproti tomu Tvůj příspěvek je věcně nesprávný, zejména poslední věta.

 4. Pardin permalink
  Červen 13, 2012 9:10 pm

  Rozhodně se nejčastěji neztotožňuji s názory von R., ale tady zatím, co jste se lehce kopali pod kolena, a odcházeli od tématu, vám uniklo, že ten text je skutečně jako vystřižený z těch zmíněných novin, bez ohledu na nějaké ty věcné chybičky. Až jsem nechtěl věřit svým očím. Dokonce jsem si myslel v první chvíli, že je to sranda. Ale ona to asi není ! Pak to samo o sobě vypovídá o úrovni „současné pohanské scény“, která hlavně ve svých čelných představitelích je opravdu k velkému popukání, dosti často se tu s přáteli opravdu nasmějeme, i když často to zase moc k smíchu není, ale spíše k pláči. A možno opravdu děkovat všem vašim dávno mrtvým bohům, že jste jen takový obnovený skanzen bez reálného vlivu.

  • p.p permalink
   Červen 14, 2012 10:29 am

   Tak kdyby pánové chtěli napsat, co se tam konkrétně probíralo, jistě by to udělali. Smiřte s tím, že Vám do toho nic není.
   A ta Vaše poslední věta opravdu stojí za to. 🙂

  • Červen 14, 2012 12:49 pm

   4lověče, Pardine… Nechtěl by jsi se vyjádřit k nějakému aktuálnímu tématu? Vy černoprdeláči jste skutečně zaspali dobu, ted‘ jsi to moc hezky ukázal 🙂

 5. Prosinec 18, 2011 10:28 pm

  Gryf: Jasně že jo. My katolíci se moc neserem s podružnostma. Nejni čas. Kacíři doleva.
  To je vtip, Gryfe. Pro sichr. Aby si to zas někdo blbě nevyložil.

 6. Gryf permalink
  Prosinec 17, 2011 8:54 pm

  Ty seš veselá kopa, Vonrammsteine. 😀 Škoda že kdyby se měli sejít papeženci a kacíři, tak by zpráva z jejich srazu vypočítávala, kdo koho exkomunikoval a kdo koho dal do klatby 😀

 7. Prosinec 15, 2011 10:02 pm

  princip: O to nejde, jde o ten šílenej sloh 😀

 8. Myslič permalink
  Prosinec 15, 2011 2:49 pm

  vonrammstein:

  Tebe, Tomáši, asi nejvíc točí, že to není tuhle sobotu, vid‘? Protože to by jsme možná zašli i na Tvůj koncert, že jo? 🙂

 9. princip permalink
  Prosinec 15, 2011 1:28 pm

  vonrammstein:
  Mimochodem, reálný socialismus byl jedním z následků Vaší degenerované židokřesťanské víry.
  Navíc, co já si pamatuji, tak v 70,letech už se u nás používalo „Státní statek“ a nikoliv „sovchoz“. Taktéž pro JZD se už nepoužíval kolchoz.

 10. Catalessi permalink
  Prosinec 15, 2011 8:28 am

  A naše skromná trojička byla zahrnuta pod PK, nebo DO?
  Jinak dík za pozvání, bylo to fajn
  :-).

 11. Prosinec 15, 2011 2:48 am

  😀 Sorry, ale já si to neodpustím: Kdyby se zaměnily pojmy „pohanský“ a „obyčej“, tak je to jak vystřižený z Rudýho práva ze sedmdesátejch 😀 Jsem pamětník a úplně mě to koplo.
  Vypadalo by to asi takhle:

  Na pozvání Sovchozu navštívili Brno 10. prosince 2011 zástupci zemědělského družstva V. I. Lenina. Během nebývale živé debaty, která se přehoupla až do nedělních ranních hodin, si obě skupiny vyměnily názory na fungování kolchozní organizace, představily své výchozí koncepty a diskutovaly o soudobé zemědělské scéně i obecně stavu dnešní společnosti.

  V průběhu rozhovorů se ukázalo, že kolchoz V. I. Lenina i Sovchoz jdou svými vlastními cestami, jež však míří stejným směrem – vstříc moderně fungující organizaci, vycházející z principů sjednoceného zemědělství a sjednocující praktiky či zájemce o tuto revoluční a socialistickému lidu nejpřirozenější formu živočišné výroby a životní filosofie.

  Na této cestě si skupiny vzhledem k názorové jednotě panující ohledně základních principů socialistického hospodářství vyslovily vzájemnou podporu s příslibem další spolupráce.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: