Skip to content

První setkání Pohanského kruhu

Srpen 9, 2011
tags:

V sobotu 6. srpna se konalo v lesích na jih od Brna první setkání členů a sympatizantů Pohanského kruhu. Program zahrnoval odpolední výlet na lokalitu, v níž kdysi stávalo hradisko kultury jevišovické a později obydlené lidmi kultury horákovské z doby halštatské a laténské.  Na tomto památném  místě zaplála pochodeň, jež byla poté přenesena na místo novodobější,  kde setkání pokračovalo. Tímto se symbolicky přemostila dávná minulost s naší současností a byl do ní přinesen plamen dávného poznání.

Večer a noc se poté nesly v duchu přátelské diskuse kolem vatry, které dominovalo ochranné znamení germánské runy Algiz, kterýžto tvar však lze vysledovat i na slovanské keramice.

Z pozdějších družných rozhovorů kolem ohně  vzešlo množství podnětných myšlenek, z nichž se budeme snažit čerpat při další činnosti. Všem příchozím děkujeme za účast a vytvoření  příjemné atmosféry!

Reklamy
komentářů 13 leave one →
 1. Myslič permalink
  Srpen 18, 2011 3:33 pm

  No, je to škoda…

 2. Vladislav permalink
  Srpen 17, 2011 8:22 pm

  Mě moc mrzí, že jsem přijet nemohl.

 3. Myslič permalink
  Srpen 14, 2011 5:20 pm

  Pagan: Pokud chceš jezdit na akce Pohanského kruhu, tak klukům ten kontak dát prostě musíš ÷)

 4. Pagan permalink
  Srpen 14, 2011 4:23 pm

  Myslič-Vždyť jsem ani nevěděl že něco bude!

 5. Tomhet permalink
  Srpen 13, 2011 9:55 pm

  Nemyslím si že by se jednalo o „akci jen pro elitu“ a navíc „z okolí Brna“. Vždyť byli zastoupeny všechy 3 části naší země. Morava, Čechy i Slezsko 🙂

 6. Srpen 13, 2011 11:05 am

  K runě *algiz – je nejen na slovanské keramice:
  http://slavonie.org/2011/01/31/algiz/
  Hermann Wirth ji nazývá „Mensch-Rune“ – nachází ji i u Keltů v Irsku. Nedávno jsem si všiml, že se touto runou zdobí i rumunské a slovenské malované náhrobní kříže.
  Hodně zdaru! M.

 7. Myslič permalink
  Srpen 11, 2011 11:18 am

  Pagan: A ty jsi klukům poslal nějaký kontakt na sebe?

 8. Pagan permalink
  Srpen 11, 2011 9:49 am

  Myslič-No dobře:-D.
  Ale mohli dát vědět všem a ne jenom pár „vyvoleným“

 9. Myslič permalink
  Srpen 10, 2011 9:04 pm

  Pagane—-Ty brepto! Tak zrovna já jsem vyjížděl už v deset dopoledne, abych tam byl v půl třetí! A zrovna za rohem to teda nemám! Jel jsem až ze Středních Čech. Prej Brn’ák….÷)

 10. Ron permalink
  Srpen 10, 2011 7:30 pm

  Nesmúť Pagane, pri ďalšom stretnutí bude širší okruh i zo Slovenska a aj tí čo už mali naplánované niečo iné -:). Zatiaľ môžme byť radi, že akcia bola úspešná a vzniklo veľa podnetných myšlienok na ďalšiu činnosť.

 11. Wehrewolfer permalink
  Srpen 10, 2011 5:40 pm

  Akce se opravdu vydařila fakt pohodová atmosféra,počasí též přálo,pívo jako křen co víc si přát. Trochu selhala technika rozdělávání ohně ,ale budiž chápu že to chce trochu cviku….sry musel jsem si rýpnout 🙂 Příště už to bude snad lepší(a nepište mě že jsem to měl zkusit taky 😀 ).Každopádně ta myšlenka přemosťení minulost -současnost se mě fakt líbila dala tomu tu správnou atmosféru.

 12. Pagan permalink
  Srpen 10, 2011 1:04 pm

  No asi to bylo pěkný,ale zafungovala typická slovanská tlačenka,proto o tom vědělo jenom pár „vyvolených“ a to ještě nejspíš z Brna.K ostatním lidem se nic nedostalo,že se má něco konat.
  A souhlasím s Mysličem.VŘELE DĚKUJI ORGANIZÁTOŘI,ŽE TO BYLO DOSTUPNÉ POUZE ELITĚ.STYĎTE SE!JSTE JAK Z ŘÁDU JEZUITŮ:-D:-D:-D

 13. Myslič permalink
  Srpen 9, 2011 7:38 pm

  Já se velmi rád zúčastnil! Třeba též podotknout, že jsme konzumovali pouze nápoje, jejihž historicko-kulturní hodnota je na území našeho státu dodnes živá. Jedná se jmenovitě o pivo a medovinu. Ještě jednou díky organizátorům ÷)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: