Skip to content

Rosice – Svatobor VI

Červen 20, 2011

SvatoborVe dnech 11. a 12. června se konal v přírodním areálu pod rosickým zámkem 6. ročník mezinárodního festivalu Slovanů, Varjagů a Vikingů – Svatobor, který již tradičně organizuje varjažská bojová skupina Sigurd. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že sobotní počasí akci přálo a přilákalo tak k netradičně prožitému víkendu množství diváků bez rozdílu věku. Návštěvníci jako by se mávnutím kouzelného proutku ocitli v prostředí raného středověku, v němž nechybělo vojenské ležení, historický trh i samotní účinkující v dobových kostýmech civilních i vojenských. Atmosféru dotvářelo příjemné vystoupení polské „New Wave of Polish Heavy Folk“ skupiny Percival, věnující se tradiční lidové hudbě. Zájemci o starý způsob boje také měli možnost si vyslechnout přednášku o tehdejších zbraních. Stěžejními body festivalového programu byly samozřejmě ukázky bojů, ať už skupinových či muže proti muži, které vrcholily bitvou, jejíž podtitul zněl Falešné stříbro. Příchozí tak mohli na festivalu nejen nahlédnout do života našich předků, ale také si připomenout dobu, kdy ještě odvaha a čest patřily k nejoceňovanějším lidským ctnostem.
Celý průběh sobotní bitvy můžete zhlédnout na přiložených videích.

Reklamy
komentáře 3 leave one →
 1. adrian permalink
  Červenec 16, 2011 5:21 am

  Svastiky na štítech jsou už trochu evergreen ranného středověku. Spousta WP se teď realizuje v těchto kruzích , a zdání beztrestnosti u některých probouzí až úsměvnou potřebu všude rýt brikan galgins .

 2. Myslič permalink
  Červen 20, 2011 7:08 pm

  A ještě u toho prvního videa je perfektně slyšet, jak se kluci domlouváte , co dáte na stránky. Tak je aspon‘ poznat, že se tím zabýváte i v boji ÷)

 3. Myslič permalink
  Červen 20, 2011 12:46 pm

  No, to je vážně pěkná záležitost!!!! A ty svastiky na štítech! ÷)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: